• Krátkometrážní

Přátelé (1994) (seriál)

pro mě spolu se Simpsonovými největší kult mezi seriály

Krok za krokem (1991) (seriál)

velmi vtipný a příjemný sitcom z prostředí rodiny Lambertových + Fosterových.. sledovat vztahy a naschvály členů rodiny je více než zábavné :)

Chirurgové (2005) (seriál)

elegantní a vyvážená kombinace vztahové a "profesní" linie staví tento seriál na ta nejvyšší místa v mojí seriálové TOPce :)

Hrdinové (2006) (seriál)

hltal jsem to podobně jako Prison Break.. jenže - závěr první série se těžce nepovedl a ani první díl série druhé mě nepřiměl k tomu, abych seriál sledoval dál.. ale za skvělou první sérii (až na ten závěr..) dávám 4*

Dr. House (2004) (seriál)

sarkastický a cynický doktor Gregory House je podle mého jedna z nejlépe napsaných seriálových postav :)

Zelená míle (1999)

opět Darabont, opět drama z prostředí věznice, opět podle Kinga a opět nezapomenutelný zážitek.. Tom Hanks v jedné ze svých nejlepších rolí a Michael Clarke Duncan jako John Coffey alias "jako kafe, ale napsaný jinak" ... nááádherný film!

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

je možné, aby byl film z vězeňského prostředí tak příjemný, lidský, optimistický, plný naděje (která, jak všichni víme, umírá poslední), přátelství, emocí a tak dále? ano, je a umí to jen Frank Darabont (dokázal to i v Zelené míli).. jedním slovem - excelentní!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

skvělý spojující článek mezi starými a novými epizodami.. stará trilogie se s tímhle Lucasovým vrcholným dílem nemůže v osudovosti, temnosti a celkové nadupanosti absolutně měřit.. jediná má výtka směřuje k trochu násilně uspěchané přeměně Anakina na Darth Vadera, ale to je fakt to jediné, co můžu filmu vytknout.. jinak dokonalost sama.. 5* je samozřejmost :)

Pelíšky (1999)

pro mě jednoznačně největší česká klasika, která je plná nezapomenutelných scén, hlášek a humoru, jenž nikdy neomrzí..

Osudový dotek (2004)

tenhle film má takovou atmosféru, že by přebila i případné špatné výkony hlavních představitelů.. naštěstí to není potřeba, protože jak Ashton Kutcher, tak Amy Smart (ta je v tomto filmu opravdu úžasná!) zahráli své role skvěle.. jde o jeden z těch nezapomenutelných filmů a závěrečná scéna je stejně tak dechberoucí jako celý film.. (film má několik alternativních konců.. já jsem jej viděl s tímto, ovšem každý má něco do sebe.. ostatní konce si můžete dohledat na YouTube :)