Noční talk show (1988)

Ideální na dvojí promítání s Pump Up the Volume

Do noci (1985)

Light verze After Hours

Hlad (1983)

Kdyby byl celý film jako úvodní scéna, tak jasných pět hvězd

Posedlost (1981)

Působivá magořina

Bleeder (1999)

Mads je doslova já

Labyrint (1986)

Hvězda za Bowieho navíc

Metropolis (1927)

Verze Giorgio Morodera za 4 hvězdy

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Nápad přenést příběh Smrtelného zla z chajdy v lese (středověk se nepočítá) se celkem povedl. Film má několik velmi kladných stránek. Práce s kamerou je v některých momentech výborná a tak film drží atmosféru od počátečních momentů. Tempo je slušné, film nemá přemrštěnou stopáž a moc hluchých míst. Našlo by se i pár dobrých nápadů. Hlavní prvek a věřím i rozhodující faktor pro spoustu fanoušků žánru je gore. Násilí je ve filmu požehnaně a krví jako takovou se také nešetří. Smrtelné zlo: Probuzení tak působí velmi neotřele sirovým a ostrým dojmem který spoustě moderních hororů (konkurenční vřískot) chybí. Určitě bych také zmínil jinak provedený prvek izolace který byl v chatě v lesích dosažen jednoduše (je to chata v lesích) ale rozpadající se ubytovna bez elektřiny po zemětřesení s výhledem na město se zdá oddělena od civilizace jak jen to jde, ale pokusy o komunikaci s okolním světem by mohli být prozkoumány trochu lépe. Pár negativních faktů by se ale našlo také. Postavy by mohli mít alespoň trochu hloubku. Příběh Necronomiconu ex mortis a démonů jako takových by mohl být alespoň trochu objasněn. Scéna na začátku a na konci mi přišla od hlavního děje oddělena a zbytečná. Nakonec je to ale film ze série Evil Dead a pokud chcete hororovou jízdu nešetřící krví tak s Probuzením nešlápnete vedle. Silné čtyři hvězdy