• Válečný

Vládcové nebes - Část sedmá (2024) (epizoda)

Tohle je něco jako byl díl Iwo Jímá v Pacifiku , jo sice je tu zábavná Eganova a Clevenova linka , Rosie taky není špatnej ale začíná mě srát jak se zase cpou romanci do Dramtického válečného serialů ta Crosbyho linka stou bábou byla fakt dost nuda , ještě štěstí že toho tam bylo fakt po málu a nezaplnilo to celej díl jako v Pacifiku . Doufám že příště si s epizodou víc vyhrajou

Přežili jsme území nikoho (2014)

Film není na pět to rozhodně ale pořád jsem se u tohohle filmu bavil stejně jako u Fury . Tenhle kousek o jednom Hellcatu je parádní ukázka toho že není potřeba rozpočet jako na stavbu Saturnu 5 aby jste udělali dobrý válečný film . Postavy v podstatě pořád chrlily skvělé hlášky a příběh nebyl sice nijak originální ale fungoval a taky je skvělé že se hlavní postavy proháněj v Hellcatu a né v Shermanu . Rozhodně skvělá záležitost

Blade Runner (1982)

Nemůžu si pomoct dost my to připomíná mazaného filipa od Marhoula :)

Vládcové nebes - Část šestá (2024) (epizoda)

Tak teď Vládcové nebes jasně překonali Pacifik . Zatímco Pacifiku trvalo dlouhé čtyři díly než dosáhly aspoň poloviční kvality Bratrstva tak Vládcové navázali hned ve druhém díle a šestý se hodně blíží ke kvalitám Bratrstva , sice trochu nudnější kus kde Crosby pobíhá po Oxfordu ale Eganova linka to skvěle vyvažuje . Tohle je seriálová událost roku .

Vládcové nebes - Část pátá (2024) (epizoda)

POZOR SPOILERY ! Nejlepší epizoda . Z té scény kdy všichni vyskakovaly z Eganovy pevnosti šel fakt mráz po zádech a ten moment kdy Royal Flush zůstala sama a okolo ní zpomaleně padaly kusy B-17 zničených při náletu byla prostě úžasná . Za mě jasných pět hvězd .

Vládcové nebes - Část čtvrtá (2024) (epizoda)

Pozor Spoilery! Tohle byla asi zatím nejlepší epizoda . Útěk dvou letců se velice povedl a na každém kroku bylo cítit  napětí , jinak část v Anglii byla taky dost dobrá , dost mě pobavila scéna kdy Major Cleven tančí s psem . Jinak mě ale dost naštvalo pár faktických chyb a to za A) Major Cleven byl sestřelen společně s Eganem 10.10 1943 nad Münsterem B) Scéna kdy Egan volá na základnu a ptá se kdo šel při náletu na Brémy k zemi se skutečně odehrála ale bylo to po náletu na Münster a nevolal Egan ale Crosby C) přijdemy dost divné jak odbojářka jak je to hrozně nebezpečný a že hloupost znamená smrt a pak se baví v otevřenejch dveřích v pohodě Anglicky o plánu útěku a každej je může slyšet . To je ale jenom pár vad na kráse takže dávám plnejch pět hvězd

Vládcové nebes - Část třetí (2024) (epizoda)

Nálož pořádné letecké akce ale jen mě trochu štve to jak na konci každého dílu je minutová ukázka co nás čeká , v Pacifiku ani v bratrstvu to nebylo a mě to tak vyhovuje , nejspíš je to tak kvůli tomu že je to pod Apple TV a ne pod HBO ale jinak jsem si díl užil .

Pearl Harbor (2001)

Dobrá Komedie , opravdu , celý film jsem se musel smát nad legračním vyváděním hlavní postavy ať už od zlomeného nosu nebo Směšnému Létáni s P-40 mezi Hangáry . Co se týče té Romantické zápletky tak ta mě vůbec nezajímala a troufnu si říct že by zkazila jinak docela povedený Akční letecký film , Love story bylo předvídatelné a navíc láska obou hrdinů byla šílená Kráva která střídala naše dva protagonisty jako by se nechumelilo , Danny se z kategorie Blbej Hajzl vymanil jenom dýky konečné bitvě s japonskou patrolou a Rafe byl jediná sympatická postava . K leteckým soubojům mám spoustu výhrad , například to směšné manévrovaní mezi stěnami hangáru a americkým Kulometům ve Japonských střemhlavých bombardérech , Doolitlův nálet byla asi nejpovedenější část filmu . Ta akce byla nesmírně náročná a všichni co se jí zúčastnily si zaslouží náš nehynoucí vděk .  Rafově působení v Orlí peruti  by mohlo být věnováno trochu více času na úkor zbytečné romantice v Pearlu Harboru , rozumějte te romantika se tam místy hodila a třeba ten začátek kde byl Rafe a ta sestřička v New Yorku byla dost pěkná a kdyby zde ta romantická omáčka skočila tak by se film vyšplhal třeba i na pět (historickou přesnost od Michaela Baye nečekám) Takže finální výsledek : Za útok na Pearl Harbor jedna hvězda . Za Nálet na Tokio taky jedna hvězda . Za lítaní ve Spitfirech v Anglii půl hvězdy . Za New York a humor tak půl hvězdy . Zbytek bych kvůli propagandě a blbé romanci zařadil do kartotéky spálit a popel vysypat na hony daleko od Pearlu Harboru .

Vládcové nebes - Část druhá (2024) (epizoda)

Tak tady se Vládcové rozjeli na plno , atmosféra zhoustla jak palba Flaku nad Norském pobřeží a postavy se začínají vykreslovat . Díl se teď věnuje navigátoru Crosbymu ale ani postavy Egana a Clevena nejsou za nedbané . Lepší jak Bratrstvo určitě ne ale pomalu to začíná trumfovat Pacifik . Za mě je druhý díl Bomba ( 500 Librová)

Velká červená jednička (1980)

,,Tenhle Frizek byl poslední vtip téhle války " Válka je svinstvo ale v tomhle filmu mě bavila , vojín Skywalker a celé družstvo byli sympatičtí zmetci , bylo skvělé že Skywalker(tedy Griff) nebyl nejodvážnější pistolník pod sluncem a měl slušně nahnáno , tak to zkrátka chodí . Film samotný by mohl věnovat trochu víc prostoru bitvě v Ardénách ze které tam bylo jen pár okamžiků ale jinak je to jeden z nejpovedenějších válečných filmů osmdesátek !