• Fantasy

Příběh žraloka (2004)

✧ 〳Život podmořských ryb s troškou mafiánské šťávy s černošským humorem. Taková lehká parodie ukazující život černocha v podobě ryby snažící se dostat se na vrchol, díky čemuž se však svojí hloupostí zaplete i do pleček italské, v této podobě žraločí mafie. Tento snímek je pro mě velice příjemná podívaná, není to úplně srdcovka, ale ráda se na něj podívám zas a znovu. Prostředí celého filmu je krásně udělané, postavy sice nemají žádnou hloubku, ale i tak si je kde kdo oblíbí. Musím uznat, že za mě je mojí oblíbenkyní jednoznačně mrcha Lola ;). Film doporučuji někomu, kdo má rád hloupý humor, černošské filmy, italskou mafii, svým způsobem parodii a samo sebou animaci, protože ta tu též nestojí jen za pendrek.  ⤷ Kamera 4/5  | Prostředí 5/5 | Scénář 5/5 | Postavy 4/5 | Finální hodnocení 4/5

Zachránci moře (2000)

✧ 〳Nostalgická podívaná, která nyní už moc nezaujme. Na tento film jsem se koukala už jako malá a měla jsem ho v celku ráda, po dalším shlédnutí mě ale dosti omrzel a již nemohu říci, že bych jej měla tak v lásce, jako dříve. Příběh dětí, které se svojí hloupostí a zvědavostí dostanou k elixíru, který z nich udělá mořské tvory a také čirou náhodou přičiní to opačné i některým obyvatelům moře. Rozhodně to není špička animace jako pixar a disney, ale není to vůbec až tak hrozný film, dá se na to koukat a kvůli nostalgii bych si to pustila znovu. Dávám tomu 2/5 jelikož mi tam chybí trošku větší charakter příběhu, vizuál podmořského světa je nic moc a není to film, který bych si pouštěla s radostí pořád dokola. Film bych doporučila komukoliv, kdo má rád animované filmy, nehledě na tvůrce/studio a kdo chce vidět zase něco trochu jiného.  ⤷ Kamera 3/5  | Prostředí 2/5 | Scénář 2/5 | Postavy 3/5 | Finální hodnocení 2/5

Rango (2011)

✧ 〳 Vtipná animovaná westernovka, které krásně sedí hodnocení 4/5. Zajímavě unikátní animák s jednoduchou, ale dobře podanou zápletkou a jednoduše zapamatovatelnými postavami. Vizuál je krásně zpracovaný, český dabing bez chybičky a ještě animace  která diváka zaujme i po více jak 10 letech existence. Film je za mě úplně ideálně dlouhý. Prodloužení děje by bylo zbytečné, stejně tak zbytečné, jako kdyby mělo vzniknout jeho pokračování. Na tohle se podívá jak někdo, kdo nemá na co koukat, tak i ten, kdo má a nikdo si nemůže stěžovat. Jediné mínus tohoto filmu, je pár scén, které mě jako divákovi nepřišli zajímavé, vše ostatní ale dělalo svojí funkci skvěle, proto moje hodnocení nakonec dopadlo velice solidně.  Film doporučuji ke shlédnutí komukoliv, kdo má rád animované filmy, hloupou komedii a samo sebou i špagetový western.    ⤷ Kamera 5/5  | Prostředí 4/5 | Scénář 4/5 | Herci 4/5 | Finální hodnocení 4/5

Irčan (2019)

✧ 〳 Nádherná kamera, povedený scénář a za mě film který si zaslouží 5/5. Tento snímek bych shlédla už jen pro ten krásný vizuál, ze kterého bych si nemálo scén mohla vybrat jako tapetu na svá zařízení. Rozhodně to není nijak úžasný akční biják, který by vás napětím nebo akcí dostal ze židle, nebo naopak přímo zarazil do ní (což je každému podle žánru jasné), ale vyprávění mi bylo natolik příjemné, že se ty 3 hodiny daly zvládnout bez sebemenších problémů a jen jedné pauzy na záchod. Filmy podložené skutečností jsou mé oblíbené, a tento rozhodně patří ke špičce na seznamu. Na Roberta De Nira se dívalo velice příjemně, a na roly kterou zde ztvárnil bych nedokázala dosadit lepší tvář nebo talent. Tento film doporučuji hlavně někomu, koho zajímá minulé století, už jenom pro ten pocit a přeci jen trochu Mafie, ale celkově i tomu, kdo by chtěl vidět o něco zajímavější formu dokumentu.    ⤷ Kamera 5/5  | Prostředí 5/5 | Scénář 4/5 | Herci 5/5 | Finální hodnocení 5/5