Madigan (1968)

2/10 Nebetycna nuda - obdivuju sebe sama, jak jsem to zvladl dodivat

Rebel bez příčiny (1955)

10/10 Vsici byli mladi a chteli menit svet. Nekterým se to povedlo...

Vozka smrti (1921)

10/10 Tak to bylo psycho! Pravda, atmosferu nejspis udelal ta nove dodelana hudba, bez ktere by zazitek nebyl tak dokonaly a moralizujici poselstvi se u me taky minulo ucinkem, ale vysledek vybrouseneho stylu zacatku 20.let me dostal do kolen. Jedinecny zazitek!

Wrestler (2008)

8/10 Micky Trubka dokazuje po Spunu, SinCity i v poslednim filmu, ze jeste nehazi do ringu rucnik. Wresting me nikdy nebavil - to spis jeho predchozi pribeh Homeboye z roku 1988 - a po tom pratelskem poplacavani svalovcu po zadkach jsem opravdu nezmenil nazor, ze je to show pro pitome amiky. Kazdopadne Trubka je dobry jak parek! Paruku dolu.

Jih proti Severu (1939)

5/10 Uf, tak a mam to za sebou... Prekvapive to nebyl takovy pru$er, jak jsem ocekaval - po pretrpeni uvodni pulhodiny se to jakz takz rozjelo a ja nasel zvrhlou radost v cynickem Clarkovi drticim suche hlasky v ty nejnevhodnejsi okamziky. Prekvapila me smrt te male a zaver, ze se nakonec nedali dohromady. Vznikat to o neco pozdejs, dojde na hepac, takze jsem ve vysledku rad. Jinak je to dalsi film o ublizenem jihu, ktery si na sve bebe fouka jeste i v 21.stoleti. Fakt by me zajimalo, jak by se vyvijel svet, kdyby se nektera ze svetovych valek odehravala i na severoamerickem kontinentu - to by byli vsichni kolem nepratele, co se snazi dostat strycka Sama do kolen - ten americky patriotismus je otravny. Pobavila me cernoska nazvajici yenkee bilou spinou ;]]

Oprosti za kung fu (2004)

5/10 Hodne mi toho uteklo, ale na druhe strane schema tehotne prodane nevesty v kulisach zaminovaneho venkovskeho stereotypu je snadne domyslet a obcas se i zasmat, ale aby to byl zrovna nejlepsi film od 1990, to se mi nejak nezda - jebat picku materinu!

Pusca Bistra (2005) odpad!

0/10 Uz se tesim jak CT natoci podobny film o neplaticich poplatku v CR - to bude tedy solokapr - hlavni role Polasek.

Trešeta (2006) (TV film)

2/10 Nuda z ostrovu, co vymiraji tak, ze si strarsi panove nemuzou zahrat ani taroky - ehm tresetu. Utek z civilizace, hledani rodiny, bratrska nenavist, restaurovani zivota, smrt - je tam vsechno, ale zaroven je to prazdne a klisovite.

Přepadení (1939)

7/10 Westernova povinnost, kde se hodne keca, strili ale malo umira, coz je ve vysledku dost na skodu a v dobach divokeho zapadu to pusobi divne a neuveritelne stejne jako Waynova romance. Cely film stoji a pada na doktorovi, zbyle postavy jsou tam jako sekundanti do poctu. Indosi jsou na odstrel, zaverecna prestrelka zbytecna, ale porad je to klasika, co je treba videt uz kvuli tem archetypum tvoricim osazenstvo dostavniku.