Kanibalové (1980) odpad!

Film daleko přesáhl hranici dobrého vkusu. Nevím, jestli bylo cílem autorů šokovat, znechutit nebo se co nejvíce přiblížit naturalismu. V každém případě - ve filmu poberu prakticky všechno, ale opravdové zabíjení zvířat ne.

Mandragora (1997)

I závažné a atraktivní téma v rukou filmařského diletanta zajde na úbytě. Tvůrci zcela rezignovali na základní filmařinu, a to ve všech složkách.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Úvodní videoklip - vynikající. První půlhodina - vtipná. Zbytek filmu - sterilní nuda. Jen za tu písničku dávám za 3.

Krajina přílivu (2005)

Tahleta mírně zkouřená Alenka mě místy bavila, místy nudila, místy mrazila. Skvělá hlavní představitelka. Nejvíce ze všeho mi ale chyběl konec - chyběla mi katarze, happy end nebo cokoli jen ne to, jak to skončilo.

Rozchod! (2006)

Aby film vynikl nad šedým průměrem, muselo by se opravdu hodně zapracovat na dialozích. Původně jsem chtěl dát jen dvě hvězdy, ale poslední čtvrtina byla příjemně našlapaná a dojala.

G. I. Joe (2009)

"Jak pejsek a kočička vařili dort", aneb narvěte tam toho co nejvíce, bude to super. Nebude, všeho moc škodí. Příliš mnoho postav, ve kterých se, hlavně na začátku, nemáte šanci vyznat. Vizuální bordel, kde máte problém se vůbec něčeho chytit a na něco se soustředit. Příšerné dialogy, které často (nechtěně) rozesmějou. Na druhou stranu místy to bylo hodně napínavé a tleskám castingu hlavních postav, hlavně Tatum byl trafa do černého. Režisér Sommers má u mě zvláštní postavení - jeho filmy, objektivně vzato, nejsou ani náhodou dokonalé, ale mají v sobě něco, co se mi na nich líbí a kvůli čemu se podívám minimálně ještě jednou.

Pařba ve Vegas (2009)

Nemám rád řečí o tom, kdo více vypil, kdo více vyblil, kdo obtáhnul více ženských. Vše, co se jim dělo, jsem jim upřímně přál. Neoriginální, ale místy úsměvné, výborné závěrečné titulky. V každém případě - ani náhodou komedie roku, jak bylo na více místech avizováno (a pokud ano, tak to byl tedy opravdu chudý rok).