Oddělen (2011)

Kde jsou ty časy, kdy pro žáky (i jejich rodiče) byl učitel někdo, koho respektovali a poslouchali, kdy mladí nešlapali ulice a v pečovatelský domovech dělali jen ti, kteří opravdu chtěli pomáhat... I když, byly někdy takové časy?

Nic nás nerozdělí (2012)

Člověk si říká, že nějaké vlna tsunami, vzdálená stovky kilometrů od vašeho domova, vás zasáhnout nemůže.. Ale to je chyba, může. Tento film podle mě ukazuje velice věrohodně, co se tehdy stalo a každý si během filmu promítá,co by dělal on sám, kdyby se ocitl v té a té situaci. Film je zkrátka obrázkem toho, jak umí být příroda krutá a my bychom na tom neměli zapomínat...

Argo (2012)

Musím říct, že po "úvodu" jsem se trošku nudila, ale jakmile přišlo na plánování samotné záchrany, nechala jsem se vtáhnou do děje. Nečekala jsem, že mě film z touto tématikou tak chytne, ale Ben opět ukazuje, že je Pan režisér.

Lincoln (2012)

Důvodem mého nízkého hodnocení je nejspíše fakt, že dějiny nebyl nikdy mým koníčkem (a nejsem ani Američanka). Film je natočený poutavě a člověk si po celou dobu říká, že Lincoln byl opravdu frajer, ale hlubší dojmy jsem si z filmu neodnesla. Sečteno, podtrženo kdyby mi tento film pustili na gymplu místo dvou hodin dějepisu, zlobit se nebudu, ale tolik nominací? Hmhm...

Temný rytíř povstal (2012)

Musím říct, že začátek filmu mě trošku zklamal, očekávala jsem větší dynamiku. Ale jakmile se začal děj zamotávat a jednotlivé postav se čím dál tím víc vybarvovaly, začala jsem se nesmírně bavit. A to mi vydrželo až do závěrečných titulků. Nevím, jak to děláš Nolane, ale tohle je pecka!

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Film mě neuvěřitelně bavil, překvapoval a děsil zároveň. Animace naprosto úchvatná, stejně jako tajemná atmosféra, která se prolíná celým příběhem. Burton je můj miláček, ale Selick mu začíná opravdu šlapat na paty.

Poslední vládce větru (2010)

Dialogy naprosto postrádají nějakou vypovídací hodnotu, každá scéna je neuvěřitelně předvídatelná a nebo k smrti trapná. Jediné co si člověk užije jsou efekty, ale ty všeobecnou nudu nepřekonají.

O život (2007) odpad!

Film nemá hlavu ani patu a zasmějete se leda tak lidské debilitě, která přivedla na svět takhle šílenou slátaninu. "Odpad!" moc často nedávám, ale tady nemůžu jinak..

Bitevní loď (2012)

Roboti (resp. mimozemšťani) jako by utekli z Transformerů, fotbalový zápas Američanů a Japonců na Havaji, váleční veteráni, kteří zachrání svět a vysloužilý voják bez nohou, který by pro armádu nejradši ztratil své obří vlastenecké srdce... Jo, tohle je až trapně předvídatelný film, plný klišé a nacpaný k prasknutí patriotismem, který umí takhle nechutně vyjádřit jedině Američani..

Sněhurka a lovec (2012)

Příběh, který všichni známe už od malička tak trochu jinak. Herecké obsazení mě i navzdory původní nedůvěře velice mile překvapilo a já se bavila od začátku až do konce. O krásné fantasy přírodě a efektům ani nemluvě. Vřele doporučuju :)..