Posel z Liptákova (1997) (divadelní záznam)

Takové vaření z vody, docela se opakující věci na cimrmanovskou variaci.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Nemá takové kouzlo jako divadelní hry, ale každého cimrmanofila jistě potěší. Je to prostě součást české historie - můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno co s tím můžeme dělat.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Asi nejlépe zahraný Cimrmanovský kus s excelujícím Prácheňským akka Svěrákem.

Nejistá sezóna (1987)

Určitě zajímavý pohled na Divadlo Járy Cimrmana. Jenom by mě zajímalo, kam pořád mizí ty ramínka.

Výplata (2003)

Toto není objektivní hodnocení, protože jsem četl povídku - původní tištěná verze byla svižná, rychlá a nápaditá, což se absolutně nedá říct o filmovém zpracování. Bylo to dlouhé, zbytečně moc akce, která tam vůbec nepatřila, plytké natahování příběhu a přemrštěné charaktery. Doufám jen, že tohle pan Dick neviděl.

Kouř (1990)

Ač sklepáky zrovna nemusím, tohle bylo opravdu nezapomenutelné dílu. Nezapomenutelný Čtvrtníček. No a pak samozřejmě taky Arnoštek. Jestli stále ještě váháte, tak vězte, že: "MÁ TO CENU! MÁ TO CENU!!!"

Horská hlídka (2004)

Docela zajímavé překvapení. Ač to má v popisku zde nápis Akční drama, je to spíše drama. Moc se mi líbilo prostředí ,ve kterém se příběh odehrával a i celkově měly postavy své kouzlo. A nakonec konec. Ten byl opravdu dechberoucí...

Zamilované maso (1989)

Spíš to vypadá na absolventský snímek studenta animovaného filmu, nicméně to má svou poezii.

Abeceda (1969) (studentský film)

Jako takový malý bonbónek to Lynchovi fandy určitě potěší, ale spíš to připomíná animované vložky od Gilliama...

Stíny (1959)

Tak nějak jsem u toho usnul.