• Krátkometrážní

Chudáčci (2023)

Asi maximum, co se dá z artu propašovat do mainstreamu. Fér film, který má člověk rád víc proto, jak je roztomilý, než proto, nakolik je hluboký. ///  (5. 3. 2024) Napodruhé už víc vadí ty vulgárnější a prvoplánovější vtípky, a hlavně hrozná ukecanost, doslovnost, aby pochopil i ten nejnatvrdlejší z diváků. No, je to daň za globální úspěch. Žena mezitím přečetla předlohu - kromě mnoha změn (manžel skončí jinak, místo černocha Rus) ve filmu skoro absentuje téma socialismu, které v knize řeší několik postav, tady je smrsklé jen do postavy prostitutky, což mi bylo podezřelé už při prvním podívání, jak je to nápadně nevytěžené.

Rebel (2022)

"Akční teologická disputace" (s muzikálovými prvky). Děsivé, perfektní.

Hypnotik (2023)

Béčko, samozřejmě, ale dost solidní :-)

První kráva (2019)

Po třetí projekci můžu říct, že je to jeden z nejlepších filmů posledních let. Jemný, výtvarně vytříbený, lidský, inspirativní.

Navždy mladí (2022)

Zpočátku divadelnicky a puberťácky hysterické, zdánlivě o ničem, vážnější tóny z toho ale postupně dělají zajímavý zážitek. Pro mě film o prázdnotě, o různých druzích prázdnoty, nahlížených z různých stran.

Air: Zrození legendy (2023)

Hezký film, kde všechno funguje...... Ale přece jen, JE TO FILM O PODPISU JEDNÉ SMLOUVY O PROPAGACI JEDNÉ ZNAČKY BOT. Po projekci mám stejný pocit jako před - Proč o tom proboha točit film? :-)

Sisu (2022)

Solidní zábavní film s přesně odměřenou dávkou nadsázky.

Korzet (2022)

Přestože tarantinovsky fiktivní, není příběh tolik překvapivý. Ale velmi pravidelně se mi dostavoval pocit, že po dlouhé době sleduju KINEMATOGRAFII. Scénografie, kamera, řešení některých záběrů, některých střihů... Paradoxně mi na celém filmu připadlo nejnemístnější obsazení hlavní role, Vicky Krieps je málo temná. Nijak to ale filmu neškodí, jenom by podle mě byl s temnější herečkou možná lepší. Hezké. Film o "moderní" ženě (o reálné Sisi vůbec).

Zapomenutá země (2022)

(****, ovšem české titulky v DCP distributora Vertigo International za odpad)

Časové pásmo bylo změněno