• Krátkometrážní

On dirait que... (2007)

Zlinfest 2008 2. 6. : Ze zajímavého námětu (skupina dětí si pod vedením režisérky hraje na povolání svých rodičů) nedokázala režisérka vytěžit víc než průměrný dokument, jenž ve mně, i přes slibné téma, žádné větší nadšení nevyvolal. Režie: Françoise Marie

In the Hands of the Gods (2007)

Zlinfest 2008 4. 6. : Umění fotbalových freestylových kouzelníků bych ohodnotila nejspíš plným počtem hvězd. Samotný dokument, natočený podle skutečného příběhu pěti Angličanů, kteří si do Argentiny jedou splnit dětský sen v podobě setkání s Diegem Maradonou, za ním přece jen o něco málo pokulhává. Režie: Benjamin Turner, Gabe Turner.

Hush Your Mouth (2007)

Zlinfest 2008 5. 6. : Sedmnáctiletý Leo pátrá po vrahovi svého bratra Darrena. Napínavé kriminální drama. Ve značně zašmodrchaném příběhu jsem se ale chvílemi ztrácela. Režie: Tom Tyrwhitt.

Anglické jahody (2008)

Jako malá holka jsem se na tyhle Jahody těšila! Umíněně a tvrdohlavě jsem odmítala přijmout zdejší kritické názory. Film odehrávající se v pohnutém období našich dějin, které mě hodně zajímá, přece nemůže být špatný, myslela jsem si naivně. Po zhlédnutí musím se sklopenou hlavou konstatovat, že může. Selhání na všech frontách. Mizerné herecké výkony (hlavně představitelka Táni mě svým "hraním" málem odrovnala), neuvěřitelně pitomý scénář, ze všech stran agresivně útočící skrytá reklama (Baťa, slivovice jelínek, Mattoni) a nakonec i ta ústřední píseň, která mě zaujala v traileru, se mi po neustálém omílání zprotivila. Další z řady současných českých filmů, nad kterým si člověk může ukroutit hlavu. Zbytečný!

Čas umírat (2007)

Dojmy mám velice rozporuplné. Nemůžu neocenit na první pohled skvěle odvedenou práci kameramana Artura Reinharta. Černobílé nasnímání dokonale umocňuje melancholickou atmosféru filmu, v němž se vše točí kolem tří základních kamenů. Elegantní staré dámy, která se ocitá na sklonku života. Její věrné fenky Filadelfie (ta svým "hereckým výkonem" téměř zastiňuje i samotnou hlavní představitelku). A chátrající dřevěné vily, symbolicky zasazené do podzimní krajiny. Poetické dílo, které mě však překvapivě nechalo poměrně chladnou. Snad jsem chtěla najít něco víc...

Město bohů (2002)

Hrůza! Dokonce dvojnásobná. Jednak mě zklamal samotný film. Po první půlhodině mě přestaly bavit ty věčné přestřelky mezi jednotlivými gangy v brazilském slumu. Zdlouhavé, toužebné čekání na konec. Že já si s těmi filmy plnými násilí a krve nedám pokoj! Druhá hrůza spočívá v tom, že vůbec na světě existují místa, kde jsou podobné události na denním pořádku.

Egyptologové (1974) (TV film)

:) Téměř dokonale to měli vymyšleno ženatí pánové "egyptologové" s krytím svých milostných avantýr. Jen nejspíš nepočítali s tím, že jejich drahé polovičky také dokážou používat mozek...Komedie opravdu vtipná, navíc okořeněná skvělými hereckými výkony Jiřího Sováka, Miloše Kopeckého a Josefa Vinkláře.

Číňan (2005)

Zdálo se, že mě tahle něžná romantika unaví a uspí. Nu ale nestalo se. Snímek skončil a já čile vyběhla pro poměrně neromantickou večeři do nejbližšího asijského bistra...

Naše dcera (2007)

Nó, tak v paměti na tento snímek mi utkví především nezapomenutelný nesmysl týkající se umělého oplodnění. Pár lesbických žen zatouží po dítěti, proto neváhá a spojí svá vajíčka(!), stane se "zázrak" a ony zplodí dceru...Tato nevysvětlená záhada snímek trochu devalvuje. Jinak příjemné, obačas vtipné pokoukání. Takřka ze života:)