Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Nemám rád prequely, ale tenhle tak nějako funguje, není skvělý ale nabízí pár zajímavých nových pohledů na pár jinak záporných postav, ale jako každý prequel, víte k čemu to má dojít, resp. víte kdo zemře a kdo ne což je u seriálu o GLADIÁTORECH poměrně solidní mínus, ale jak svůj předchůdce, tyto chyby bohové arény skrývají za parádní příběh.

Spartakus (2010) (seriál)

Upřímě, od tohoto seriálu jsem čekal hodně málo, viděl jsem v tom jen levnou seriálovou kopii 300 a pár prvních epizod mě v mém podezření jen utvrdilo, zpomalené záběry každých 5 minut, krev naprosto k smíchu a sex tak nějak všude aby měli 15-letý kluci o čem mluvit. I tak jsem vždy v pondělí ale epizodu zapnul, když už nic tak pro akci, a po čase mě to tak nějak chytlo, vše dříve popsané je stále stejně špatné, ale akce získala kontext, přibilo téma zlomené vůle a co je člověk ochoten obětovat a stále se nestát jen strojem, a kdy už je všeho až moc a jaké jsou následky. Jednoduše jsem rád že jsem nedal na svůj úsudek.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tam kde většina zombie filmů končí, Walking dead začíná a namísto spoléhání na nechutnostech a akci se tento seriál zaměřuje hlavně na vztahy jednotlivých postav a přizpůsobení se dané a nemilosrdné situaci a dělají to skvěle.

Kill La Kill (2013) (seriál)

Hirojuki Imaišiho tvůrce Dead leaves a Tengen toppa Gurren Lagan se nám představuje své nejnovější dílo a ani na chvíli nezapře svůj typický styl animace která sází na až karikaturizaci postav, dramatické pózy a tak nějak celkovou gumovost postav, na což si můsí jeden chvíli zvykat, ale souboje s ní vypadají úžasně, animace je plynulá a je s ní cítit každá zasazená rána. A co si budeme říkat, těch se v anime s rebelujícím žákem na škole vedené bohem kde má každý jeho podřízený aspoň jednu superschopnost dočkáme hodně. Po první epizodě se těším na další, jen nevím co chtít po příběhu, nemyslím že má nějaký větší ponciál než jako záminka pro souboje, ale nevím jestli mám chtít víc. Edit: Po dokoukání lze říci pouze hodně TTGL po té co jsme se osvobodili od formátu "každý týden nový padouch" odhalí se příběh možná až zbytečně moc hluboký, ale zárověň úměrně trhlý :D [Spoiler: Oblečení jsou mimozemšťané a proti nim musí bojovat nudisté a já nevím co dál :D Konec] všechno šlo časem přes čáru od grandióznosti soubojů přes pokusy být sexy (Koupele, sestry bojující pomocí nůžek :D, kostýmy sestávájí se jen ze tří pásků látky nebo nudisti komplet :D) což ale padá na plocho jakmile je odhaleno že všichni na tomto světě mají anatomii Barbie panenek. Dobrá podívaná, ale nejdřív se podívejte na TTGL

Fate/Zero - Season 2 (2012) (série)

Koment viz 1 část, hvězda míň za konec který vyšuměl tak nějako do ztracena, ale to se dá čekat když to má navazovat.

Fate/Zero (2011) (seriál)

Mám tehdenci tlouct každáho kdo mi řekne že viděl dřív prequell Hvězdných válek před původní trilogií, proto tak nějako stále nemůžu uvěřit že jsem Fate/zero shlédnul před stay night, ale tak nějako ničeho nelituju... ze začátku jsem byl trochu zmaten zákony tohoto světa ale ty po chvíli přejdou do krve a zbydou tu jen skvělé souboje, špičková grafická stránka, příběh bez hlavních postav a hlavně jednotlivé charaktery které tak nějako jsou proti tomu co by jste čekali, hlavně potom můj oblíbenec Rider jehož charisma a srdnatost zastíní všechny ostatní na scéně. Teď jsem jen na vážkách jestli se do Stay night mám vůbec pouštět ale za tento zážitek dávám 5*

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Naprosto jedinečný zážitek, 25dílů čistého příběhu plného bezněděje zoufalství, ale stejně tak touhy bojovat a lidské průbojnosti a právě když jsem sledoval zápal a ztráty v řadách našich protagonistů, byly to rány o to silnější. Jinými slovy hodně se tu hraje na emoce. Dějově bych měl hvězdu ubrat za konec, ale je téměř jasné že SNK bude mít pokračování vzhledem ke svému celosvětovému úspěchu a pokračující manze. Graficky je vše výborný, plynulý pohyb je doplněn o skvěle zapadající 3D animaci a ten to celek je občas rozbit nehybnými pasážemi, které mi ze začátku trochu vadili, ale myslím že postupem času nabyli svého významu a také jich nebylo mnoho. DOPORUČUJI KAŽDÉMU. Jen se moc neučte jména :D

Vegas, Baby! (2011)

Jedno vřelé pápá mému nejoblíbenějšímu zmetkovi... k téhle se epizodě se člověk těžko dostává, ale když se chce :)

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Neuvěřitelně návyková černá komedie o tom jak by to vypadalo kdyby se super schopnosti dostali do "Našeho" světa. Nejdřív výtky: Po tom co odejde Nathan je tu jen půl zábavy a Rudy je slabá zápletka. Přepsání 2. 3. řady je aspoň pro mě VELMI citelné (Navíc Simon by byl dokonalý superpadouch). A po 3. sérii jsou díly bez jakéhokoliv většího provázání.... Zbytek je zlato! Od Kellyna návykového přízvuku po Nathanovy nikdy nekončící sprosťárny, samotný nápad že síli z nich neudělají nadlidi, ale donutí je se ještě více skrývat, a že nejde o síly ale o to jak je správně použít (Mr. Big Cheese) a hlavně rozdílné charaktery které se postupem času mění vyvýjí a mají prostor pro vzájemnou interakci. Chvíli počkám než shlédnu znova, ale zmetci ještě minimálně jedno kolo u mě zaslouží.