Reklama

Reklama

Škola hada

  • Česko Had ve stínu orla (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Akční komedie plná strhujících bojových scén a choreograficky dokonalých čísel umění kug-fu s Jackie Chanem a od choreografa filmu Tygr a drak. (oficiální text distributora)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (116)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Prvy Jackieho uspech este postrada viacero jeho neskorsich trademarkov. Napriklad humor tu obstarava hlavne postava protivneho majstra v podani Dean Sheka. Jackie tu hra skoro cely cas seriozne postavu loosera, ktoreho v kung-fu skole kazdy mlati az sa nad nim zlutuje jeden roztomily zobrak, ktory je nahodou nadanym majstrom a nauci ho branit sa. Prva tretina filmu je pomalsia, s minimom bitiek a snazi sa divaka hlavne dojat. V mojom pripade uspesne. Velkym plusom pribehu je to, ze tu nejde o ziadnu pomstu. Spustacom bitiek je ten druhy najobohratejsi dôvod a to porovnavanie schopnosti v kung-fu. Takze sa dockame kuzelnych dialogov typu: môj styl kung-fu je lepsi ako tvoj. Nie môj styl je lepsi. Bum tresk. Jak sa postupne uci nove techniky Jackieho postava, tak neustale pribuda bitiek, ktore su stale lepsie prevedene. Sice este v tom citit fazovanu choreografiu, ale aj vdaka tomu, ze je mierne zrychlovana pôsobi dostatocne plynule a dynamicky. No a samotne chvaty su tiez kvalitne a Jackie uz miestami predvadza pôsobive akrobaticke kusky. Za zmienku stoja dve skvele bitky s hlavnym zaporakom Hwang Jang Leem alebo konkurecnym ucitelom Tino Wongom. A po komedialnej stranke ase zaujme jeho hasterenie s Deanom Shekom. Po pomalsej uvodnej tretine film neustale stupnuje grady a posledna tretina je plna skvelych bitiek, ktore aj dnes pôsobia kvalitne a rad som si pripomenuj Jackieho v skvelej forme bez kaskaderov a CGI. 8/10. ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Jackieho komické kreace zrovna dvakrát nemusím, ale Woo-pingovu úžasnou choreografii si rozhodně nechám líbit a zrovna v tomto případě je jí skutečně přehršel. Jen mi tak trochu přijde, že vedle Orlího drápu dělají z Hadího stylu přeci jen menší chudinku a ruského-kněze bojovníka si Yuen Woo-ping taky mohl odpustit. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Nebýt té hromady patosu - chudáček uklízeč v kung-fu škole, který má zlaté srdce a pomůže staříkovi atd. -, tak jde o dokonalou ukázku řekněme kung fu umění, kde se všichni předvádějí ve své nejlepší kondici (byť Siu Tien Yuen měl občas dabléra a je to znát). Jednotlivé souboje i tréninky jsou vypiplány do naprosté dokonalosti. A k tomu nutno přidat chanovskou dávku humoru, která film naprosto skvěle ozvláštňuje a činí z něj něco víc než jen "obyčejnou" bruceleeovku. Ostatně jako u všech "opilo-mistrovských" snímků, a nejen jich. Jako ten humor je zde možná daleko lepší - sem tam - než ony dokonalé souboje. Jen tedy musím říct, že ty hudební parafráze na Jarreho Equinox se sem ale hrubě nehodí. Mimochodem, ten hadí styl se proti tygřímu drápu fakt moc nepředvedl, tak si říkám, jestli fakt neměl být určen raději k zániku jako překonaný. Nebýt kočkostylu... ()

eye candy 

všechny recenze uživatele

Spojení s Woo-ping Yuenem bylo pro Jackieho dost zásadní. Díky jeho filmům se stal hong-kongskou akční hvězdou a zároveň se zbavil nálepky Bruce Lee 2. No ani Yuen z toho nevyšel s prázdnou. To že je dnes kapacitou ve světě choreografie asi málo kdo ví (filmy na kterých se podílel ani nestojí za řeč). Snake in the Eagle's Shadow je jen o vlásek slabší než jeho opilé dvojče (jediné v čem podle mě předčila Škola hada Drunken mastra je ústřední hudební motiv), dějem a obsazením si je ale tato dvojice nestárnoucích klenotů martial artu velice blízká. Snejk je kung-fu hostina s celou řadou bizarních bojových stylů a s tolika souboji, že kdyby jich bylo jen o 2,3 více, tak už by děj ani nedával smysl. ()

poet 

všechny recenze uživatele

V kontexte dnešnej doby už tento film pôsobí dosť smiešne. Keď som to videl prvý krát ako 15 ročný a hodnotil to po dvadsiatke hneď som dal plný počet... Už ako 40tnik v čase písania tohoto komentáru to asi prehodnotím. Je to ten typ filmu "moje Kung-fu je lepšie ako tvoje"  a v podstate dialógy sú len krátka epizódka medzi bitkami. Mladý Jackie Chan bol ale fakt trieda a bez nejakých špeciálnych efektov vidno že jeho bojove umenie bolo už vtedy na špičkovej  úrovni. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (10)

  • Okrem originálnej hudby od Chou Fu-lianga zaznie vo filme "Oxygène (Part 2)" Jean-Michel Jarreho a tiež skladby skupiny Space z albumu "Magic Fly". (Peter-1307)
  • Siu Tien Yuen si zahrál s Jackiem Chanem vedle tohoto snímku také ve filmech Kung-fu Kid (1979) a Mistrův syn (1978) vždy v roli mistra bojových umění, který Jackieho učí bojovat. (Rominator)

Reklama

Reklama