Tohle je pop

Režie:

Jared Raab

Scénář:

John Semley

Pátrání po tajemství úspěchu švédských skladatelů a producentů na poli světové populární hudby... Švédský pop si hudební fanoušek spojí především s úspěšnými kapelami ABBA, Roxette nebo Ace of Base. Málokdo už ale ví, že švédskou stopu v sobě nesou takové hity jako Baby One More Time od Britney Spears, Shake It Off od Taylor Swift nebo I Want It That Way od Backstreet Boys. Jen opravdoví znalci znají jméno švédského skladatele a producenta Maxe Martina. A to i přesto, že v počtu hitů č. 1 ho překonávají jen McCartney a Lennon. Rozhovory s Bennym Anderssonem ze skupiny ABBA, Ulfem Ekbergem z Ace of Base nebo Brianem Littrellem z Backstreet Boys pomáhají osvětlit tajemství úspěchu švédských skladatelů a producentů. (Česká televize)

Marze

Zdá se výborná strategie pro skládání písniček "když tě to nudí, něco je špatně". Pak píseň slyšíte a říkáte si vždyť je to jednoduchý, proč jsem to nesložil já? Vůbec jsem netušil, že slavné písně od Backstreet boys nebo Britney Spear byly složeny od Švédů. Konečně jsem viděl ono slavné vítězné vystoupení ABBY na Eurovizi. Vysvětlení , proč ABBU doma ve Švédsku ignorovali je jakž takž. ()