Barvy Číny

Nový Zéland / Čína / Německo, 2020, 3 h 50 min (Minutáž: 40–50 min, Alternativní 5x43 min)

Epizody(5)

Prastará čínská filozofie Wu Sing tvrdí, že koloběh života je mimo jiné ovládán pěti barvami – zelenou, červenou, žlutou, bílou a černou. Navíc podle ní nebe stvořilo i pět prvotních elementů: kov, dřevo, vodu, oheň a půdu. Každý jeden z nich náleží k určité barvě a je nezbytný k životu. V případě absence kterékoli z nich by lidstvo vyhynulo. Čeká nás úchvatná cesta Čínou, během níž prozkoumáme význam barev i to, jak ovlivňují život současných obyvatel této země. (Česká televize)

Recenze uživatele Marze k tomuto seriálu (3)

Barvy Číny (2020)

Shlédl jsem třetí a čtvrtý díl v archivu České televize. Obrazově je to krásné. ()

Grün – Zwischen Reisterrassen und Teebergen (2022) (E01)

Příjemný dokument na České televizi z 16.5.2023, kde je možná ke shlédnutí v archivu. Holčičky na dívčím internátu před začátkem hodiny zaměřené na přípravu čaje cvičí spartakiádní skladbu mladší žákyně. Ale tento kurs by se mi hodil také. Obrazově je vidět, že Čína má jen 13 procent zemědělské půdy. Zemědělci zoufale vytvořili v horách na pěstovaní rýže terasy. Mladí zdrhli do měst. Václav Cílek na přednášce říkal, že stačí výkyv  úrody v důsledku změn klimatu, Čína koupí v zahraničí potraviny, globální ceny vyletí nahoru a chudí budou mít hladomor. ()