Studentka Jana má za nejlepšího kamaráda autistu Patrika. I když jí při svých záchvatech už několikrát ublížil, tak ho má pořád ráda a bere ho jako svého bráchu. Tráví s ním většinu svého volného času. Má ale přítele Romana, se kterým se ale poslední dobou hádá. Vadí mu, že trávi s Patrikem víc času než s ním. Jana si během jedného večera uvědomí, že nemiluje Romana, ale jeho. (ČSFD)

Kaleidoskop

Na tento film jsem narazil při přípravě jednoho ze starších ročníků Křišťálového kvádru. Zaujalo mě herecké obsazení a tak jsem dal tomuto dílku šanci a doufal jsem, že se dočkám kvalitní studentské kinematografie. Na prvním místě musím ocenit ty již zmíněné herecké výkony. Je vidět, že jde o zkušené herce, kteří se snaží z naprosto debilního a trapně jednoduchého scénáře vymačkat maximum. Ale z vody se vařit nedá a tak to také dopadá. Navíc celé je to tak prapodivně snímané, že to vypadá, jako kdyby se autoři pro vizuální styl inspirovali seriálem Ulice, což přiznejme si na rovinu, není vhodný inspirační zdroj pro absolventský film. ()