Elán: Klasika

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Hudební / Krátkometrážní
Československo, 1986, 3 min

V oficiálnom videoklipe ku skladbe "Klasika" od slovenskej hudobnej skupiny Elán si spevák a basgitarista Jožo Ráž zahral mladíka, ktorý je nútený predať zopár kníh z otcovej knižnice do antikvariátu, aby mohol pozvať svoju priateľku na večeru. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Pieseň "Klasika" je v poradí druhá skladba z piateho štúdiového albumu bratislavskej pop rockovej hudobnej skupiny Elán. Album nesie názov "Detektívka". Vyšiel prvého novembra roku 1986 v dnes už neexistujúcom monopolnom vydavateľstve Opus. Hudbu k songu "Klasika" zložil gitarista Ján Baláž a text napísal Boris Filan. Ku tomuto titulu bol vyprodukovaný aj oficiálny videoklip, v ktorom si spevák a basgitarista Jožo Ráž zahral mladíka, ktorý je nútený predať zopár kníh z otcovej knižnice do antikvariátu, aby mohol pozvať svoju priateľku na večeru. Pieseň i videoklip je taká tá stará, overená, elánovská "Klasika" z osemdesiatych rokov minulého storočia. ** ()

Rozjimatel

Elán bol v detstve mojou milovanou kapelou a táto moja náklonnosť trvala až do revolúcie, po ktorej som im odrazu akosi nedokázal prísť na chuť. Táto melodická skladba od autorskej dvojice Ján Baláž / Boris Filan je z ich piateho albumu "Detektívka" (1986), ku ktorému mám obzvlášť vrelý vzťah, prameniaci zo silnej nostalgie. Video je skôr priemerné, vychádza z textu piesne, pričom pôsobí až príliš doslovne. Poznámka: vyjadrujem sa k tomu "dejovému" videoklipu, ten pódiový, "trianglovský" ani nestojí za zmienku. ()

Honza__St.

Opět - o kterém klipu je zde řeč? O té pódiovce z Trianglu, kde v komparzu tančí Eva z Discopříběhu? Nebo o tom z promo pořadu Detektívka, co jde po textu písně, a kde kluci z kapely nesou do antikvariátu snad všechny knihy co mají doma? Podle obsazení by to měl být ten první, podle popisu ten druhý. Prostě jako obvykle tady. ()