Elán: Klasika

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Hudební / Krátkometrážní
Československo, 1986, 3 min

V oficiálnom videoklipe ku skladbe "Klasika" od slovenskej hudobnej skupiny Elán si spevák a basgitarista Jožo Ráž zahral mladíka, ktorý je nútený predať zopár kníh z otcovej knižnice do antikvariátu, aby mohol pozvať svoju priateľku na večeru. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Pieseň "Klasika" je v poradí druhá skladba z piateho štúdiového albumu bratislavskej pop rockovej hudobnej skupiny Elán. Album nesie názov "Detektívka". Vyšiel prvého novembra roku 1986 v dnes už neexistujúcom monopolnom vydavateľstve Opus. Hudbu k songu "Klasika" zložil gitarista Ján Baláž a text napísal Boris Filan. Ku tomuto titulu bol vyprodukovaný aj oficiálny videoklip, v ktorom si spevák a basgitarista Jožo Ráž zahral mladíka, ktorý je nútený predať zopár kníh z otcovej knižnice do antikvariátu, aby mohol pozvať svoju priateľku na večeru. Pieseň i videoklip je taká tá stará, overená, elánovská "Klasika" z osemdesiatych rokov minulého storočia. ** ()

Rozjimatel

Elán bol v detstve mojou milovanou kapelou a táto moja náklonnosť trvala až do revolúcie, po ktorej som im odrazu akosi nedokázal prísť na chuť. Táto melodická skladba od autorskej dvojice Ján Baláž / Boris Filan je z ich piateho albumu "Detektívka" (1986), ku ktorému mám obzvlášť vrelý vzťah, prameniaci zo silnej nostalgie. Video je skôr priemerné, vychádza z textu piesne, pričom pôsobí až príliš doslovne. Poznámka: vyjadrujem sa k tomu "dejovému" videoklipu, ten pódiový, "trianglovský" ani nestojí za zmienku. ()

Honza__St.

Opět - o kterém klipu je zde řeč? O té pódiovce z Trianglu, kde v komparzu tančí Eva z Discopříběhu? Nebo o tom z promo pořadu Detektívka, co jde po textu písně, a kde kluci z kapely nesou do antikvariátu snad všechny knihy co mají doma? Podle obsazení by to měl být ten první, podle popisu ten druhý. Prostě jako obvykle tady. ()

Časové pásmo bylo změněno