Vox Machina najdou najde svatého vůdce Whitestonu, strážce Yennena, který jim vypráví o šířící se vzpouře. Naši hrdinové si uvědomí, že aby Briarwoodovy porazili, budou potřebovat pomoc vůdce rebelů Archibalda Desnaye. Nejprve však musí uskutečnit odvážný útěk z vězení a postavit se sadistickému žalářníkovi ve službách Briarwoodových, Kerrionu Stonefellovi. (Prime Video)

Milano33

Whitestone sa zmieta v chaose, jeho schátralý a spustošený stav výrazne poznamenala prítomnosť obrov, ktorý holdujú na miestnych obyvateľov, čo tak trochu pripomína Attack on Titan. Celé toto dobrodružstvo taktiež naberá i na politikou kontexte, nakoľko v podhubí mesta sa zrodil Odboj, ktorý však postráda vodcu. Vox Machina sa pokúsi oživiť túto rebéliu a vniesť do nej nový impulz tým, že oslobodia z miestneho väzenia vodcu rebelov. Pomstychtivý Percival sa však striktne nedrží zaumieneného plánu a odbehne si vyriešiť osobné účty, čím celú túto misiu vystaví nadbytočnému riziku. A na konci sa Percy dozvedá o svojej sestre, ktorá je stále nažive. ()

bigmatko

na amazone som objavil iba zopár podarených diel a Vox Machina spĺňa všetky podmienky potrebné na nastavenie vysokej latky animovaného príbehu s vyšším ratingom. rovnako ako Invicible je aj tento seriál dynamicky, zábavný a drsný. palec hore zatiaľ pre každú epizódu. škoda len že tak dlho trvá kým sa človek dočká pokračovania kvalitných animákov. ()