Reklama

Reklama

Tenkrát na východě

  • USA Shanghai Noon (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (286)

mortak 

všechny recenze uživatele

Kdybych neviděl dříve dvojku, dal bych tři hvězdičky. Jenže na prvním díle je sympatické, že nijak moc netlačí na pilu, a veze se po vlně nostalgie (např. cvičený kůň jako u hvězd němých filmů), zatímco dvojka je přepálená ve všech ohledech - finále ve zvonici je daleko lepší než digitální Big Ben ve dvojce. Ta hvězdička navíc oproti dvojce je za to, že všeho je tady míň než ve dvojce, ale je to namixované ve správných poměrech. ()

MM11 

všechny recenze uživatele

Obvykle je ve zvyku si zanadávat na pokračování. A kdy se poštěstí aby ze dvou takřka identických filmů byl lepší ten druhý?. Ani Tenkrát na východě není špatný film, obsahuje humor a akci ve správné rovnováze, jen mu jednoduše chybí ta lehkost a umění Davida Dobkina. Na jedenkrát to ale stačí - Owen Wilson pobaví, Jackie Chan taky a Lucy Liu je třešničkou na dortu. ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

Ne že by to byl špatnej film, ale nic kromě jemnýho pobavení člověku nepřinese. Výprava je pěkná a Jackie to prostě umí, jenže když je něco moc hloupý, v hlavě se to neuchytí. A mně se to tam prostě neuchytilo (a věřte, že si v ní skladuju spousty kravin). Když jsem se dodíval, neměl jsem zrovna pocit ztracenýho času, ale ani nijak dobře investovanej mi nepřišel. Nemusím se sice nad filmem nebo knihou pokaždý hluboce zamyslet, ale občas by to neškodilo a bohužel nejen Wilson, ale ani Jackie nemají filmy nijak moc duševně hluboký. Takže celkově pobaví, to jo, ale maximálně tak na dobu sledování. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Světe, div se, mnohem slabší než dvojka.. Skloubení westernu a známé kung-fu taškařice skřípe i navzdory novým obzorům, které Divoký západ podobnému příběhu přináší, a scénář, jakkoli naplněný snaživými odkazy, je jednak až příliš roztahaný a hlavně ve zvratech dost nezajímavý a plný klišé. Jediné, co funguje opravdu stoprocentně, je zábavná chemie mezi Wilsonem a Chanem, kteří si skutečně náramně sedli a pouze sledovat jejich společné rozmluvy je tentokráte mnohem vydatnější zážitek, než-li čučet na celý "někdo dostal do kulí, zasmějme se mu" příběh... 60% ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Ze Chanovi idu komedie, je zalezitost dlhodobo znama. A asi videl Leoneho kult Tenkrat v Americe a rozhodol sa natocit nieco na ten sposob. A veru dobre urobil, ak si za kamarata zobral Owena Wilsona. Ten sice moze komedialny talent Chanovi len zavidiet, ale ak su ti dvaja spolu, aspon o priemernu komediu je hned postarane. 69 % ()

Galerie (80)

Zajímavosti (33)

  • Jackie Chan (Chon Wang) si ve filmu nejen zahrál, ale také jej produkoval a poskytl námět k filmu. (Rominator)
  • Do scény, kde Roy (Owen Wilson) a Chon (Jackie Chan) popíjejí ve vaně v hotelu, chtěl režisér Tom Dey začlenit opileckou kung-fu scénu jako poctu filmu Legenda o opilém Mistrovi (1994), kde také hraje Jackie Chan. Na choreografii takové scény ale nebyl čas, a tak Dey ukázal Chona, jak vyfukuje bubliny z úst, jako to ve zmíněném filmu dělá Wong Fei-hung (Jackie Chan). (SG-1)
  • Meno indiánskeho dievčaťa, ktoré hrá Brandon Merrill, sa nikdy vo filme nespomína, no v titulkoch je uvedené meno jej postavy ako Falling Leaves (Padajúce listy). (Arsenal83)

Související novinky

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)

Reklama

Reklama