Honor (Angourie Rice) je ambiciózní studentka střední školy, jejímž cílem je dostat se na Harvard, za předpokladu, že nejprve získá kýžené doporučení od svého poradce, pana Calvina (Christopher Mintz-Plasse). Je ochotná udělat cokoli, a tak vymyslí plán, jak porazit své tři konkurenty. Věci se ovšem nečekaně změní, když se zamiluje do svého největšího protivníka, Michaela Dipnickyho (Gaten Matarazzo). (mikki089)

Anet21

⚪Dúfam, z celého srdca dúfam, že trend metanarácie aspoň do 10 rokov odoznie a nikto po ňom už ani neštekne. Ono, meta narácia má svoj zmysel, ak je účelová, ak to, že postava vie, že je postava a pod. má svoj dôvod. Rovnako meta narácia nie je žiadnym moderným výdobytkom, v próze sa objavujú takéto postmoderné postupy už možno aj 70-80 rokov dozadu. To, že sa meta spopularizovalo skrz rôzne konzumné projekty a teraz robí meta každý, pretože je to ,,in," to je problém. Pretože, potom vznikajú filmy ako tento, v ktorom meta narácia nemá žiadny význam, iba ak ten jediný, že namiesto prepracovaného scenára so scénami, v ktorých by sa ukázal napr. charakter hrdinky nám sama hrdinka lenivo všetko popíše do kamery, pretože je to moderné a ešte to aj uľahčilo prácu so scenárom. Dve muchy jednou ranou. (Persuasion z 2022 by vedelo rozprávať)⚪Tento film o dospievaní síce chcel mať akú-takú premisu s presahom, v ktorej sa vypočítavá chladná bifloška mala zmeniť skrz priateľstvo na milú a chápavú, no celé sa to pochovalo pod nánosom zbytočných lgbt klauzúl a všeobecnej nudy o príprave školskej divadelnej hry, ktorá vyplnila skoro celú stopáž. Ďalšia poznámka je herec Matarazzo, urobiť z neho potenciálneho milovníka, to bolo naozaj odvážne, preto to ani nijak extra nevyšlo, i keď chémiu s hlavnou herečkou nemali zlú, no tento šušľavý bezzubý chlapec, obávam sa, zapadne v archetypoch nerdov asi navždy. Ono sa potvrdzuje aj teória, že herci so ST sú vlastne takí ,,one hit wonder" a ich hviezda žiari maximálne tam, všade inde sú pramálo uveriteľní či dobrí. Vidno to u M. B. Brownovej, vidno to u Matarazza, akoby spoločne s detstvom z nich vyprchal aj talent a z napriemerných detských hercov sa stali len priemerní dospelí. Film inak ľahko zabudnuteľný, i keď záverečná pointa je aspoň morálne fajn ukotvená.⚪ ()

Tony.cs

Zhodnocení dnešní generace. Nesympatická hlavní postava nás provádí příběhem a sděluje nám své myšlenky. U Enoly Holmes mě to sralo, ale ta měla alespoň styl a sympatickou hlavní postavu. Tohle je nudné, šedivé, trapné... Vzdálené. Alespoň většinou. Odlehčená doba osmdesátých a devadesátých let mi bude ještě dlouho chybět. Oceňuji malý"twist" ke konci. A nejlepší Doctor je David Tennant! I když Matt Smith je v těsném závěsu... ()

Aljak

Veľmi milé prekvapenie. Podľa popisu som nečakal od toho nič extra, ale napokon to bolo svieže, manipulatívne a nechýbali ani viaceré obraty v deji. Hlavná postava Honor mi bolo od začiatku veľmi sympatická, hoci jej plán sa mi až tak nepozdával a prišlo mi to miestami až zlomyseľné. Postupom času síce precitla a k svojim obetiam si vytvorila puto, no už to bolo príliš ťažké z jej plánu vycúvať. V závere mi jej bolo celkovo ľúto, ale asi sa jej len vrátilo to, čo zasiala. Každopádne, vydarený teenage film s dobrou pointou, správnym dôvtipom a rôznorodými postavami. 4* ()

ScarPoul

Machiavelli a Sun-c´ by mali radosť. Sympatická Angourie Rice spriada plány, poťahuje za motúziky v pozadí a pomaly dostáva všetkých tam, kde ich chce mať. Jej postava, prerážanie štvrtej steny a umná práca s archetypmi robia z tohto filmu veľmi svieže a príjemné dielo. Najväčším plusom je charakterizácia. Na pomerne krátkom priestore vie film veľmi trefne a dôsledne vytvoriť fungujúce postavy, ktoré medzi sebou kooperujú a vzájomne sa dopĺňajú do takej miery, že to zaváňa až seriálovými možnosťami. Tým, že je to ale film, ukazuje sa tu zručnosť režiséra všetkým postávam dodať úvod, jadro aj záver a tak nič nezostane vynechané a všetko tam má zmysel a opodstatnenie. A aj to, čo sa mi na začiatku javilo ako chyba ( nebudem spoilerovať) bolo nakoniec veľmi presvedčivo a logicky vysvetlené. A za to klobúk dole. Nemyslím si, že sa z toho stane klasika, ale čakal som niečo iné, ako som dostal a som z výsledku celkom potešení. Nejedná sa totiž o romancu v pravom zmysle slova. Skôr je to film o seba prijatí a seba hodnote. A tentoraz bez zbytočných a nechutných klišé (až na ten muzikál). Za mňa super film. Rice má obrovský talent. A Mintz-Plasse by už nikdy nikde nemal hrať. ()

Arsenal83

Dievča, ktorá chce manipulovať vo svoj prospech, ktorá nehľadí na škrupule, ale potom sa v nej niečo zmení, aby sama ostala odrbaná. Ale všetko v blbom štýle rozprávania do kamery a potom ešte príde povinný coming out a záver sa už len tak vinie v povinnej woke kategórii, lebo oni sú vraj prebúdení. Ale nie viac než zombíci. ()

• Produkcia filmu prebehla v kanadskom Vancouveri. Natáčacie obdobie trvalo od 18. januára do 22. februára 2022. (Arsenal83)