Rozbouřená Země

• USA Earthstorm
USA, 2022, 3 h 1 min (Minutáž: 42–49 min)

Režie:

Tim Lambert

Mimi Ndiweni (vypravěč)

Epizody(4)

Sopky, tornáda, hurikány nebo zemětřesení očima lovců bouřek, záchranářů, policistů, hasičů i lidí, kteří řádění živlů přežili. (Netflix)

Recenze uživatele Marze k tomuto seriálu (5)

Rozbouřená Země (2022)

Výborné popisy a vysvětlování. Ke shlédnutí zde: https://dokumenty.tv/rozbourena-zeme-komplet-1-4-dokument/ ()

Tornádo (2022) (E01)

Potěšilo mě , že alespoň sedm minut před koncem bylo připomenuto, že změna klimatu přináší zesilování těchto jevů. Nejsem žádný alarmista, ale přes efekt slunečního dne je situace vážná. ()

Sopka (2022) (E02)

Nejzajímavější jsou záběry úniku na poslední chvíli auty po silnici před pyroklastickým proudem a historické záběry  z roku 1944 z posdledního menšího výbuchu Vesuvu. Ale nachází se zde jeden ze šesti světových supervukánů. Uvidíte pod vodou horký jeho magmatický krb. ()

Zemětřesení (2022) (E03)

Hlavnim trumfem vypraveni je spojeni obriho zemetreseni v americkem Lese duchu pred 300 lety a zahadneho velkeho "osireleho"  tsunami v Japonsku. A take sdeleni, ze toto zemetreseni prijde znovu. ()

Hurikán (2022) (E04)

V dokumentu se rika "hurikany jsou cim dal tim silnejsi". Tedy se muzeme tesit, ze dalsi dily budou vlivem zmeny klimatu mnohem dramatictejsi (timto kandiduji na cenu Zelena perla roku). ()