Still: Příběh Michaela J. Foxe

• USA Still: A Michael J. Fox Movie

Nevysoký klučina z kanadské vojenské základny se v 80. letech stane mezinárodním popkulturním miláčkem, jen aby jeho život změnila konsternující diagnóza. Co se stane, když se nevyléčitelný optimista ocitne tváří v tvář nevyléčitelné chorobě? (Apple TV+)

DenisR

Dojemný příběh o vzkvétající hvězdě, kterou srazila k zemi hrozivá Parkinsonova choroba, jež vám vnese slzy do tváře. Vzlykot však vystřídá úsměv na tváři vyslechnutím Foxova sebevědomí, procítění a boje proti nevyléčitelné nemoci, který nikdy nevzdal, a kterou v žádném případě nezlehčuje. Dokument vás provede od jeho začátků ve filmové kariéře, povýšenosti na place až po zveřejnění onemocnění a uvědomění si hodnot života. Nečekejte žádný tuctový životopisný snímek, ale dost možná jeden z nejlidštějších dokumentů současnosti. ()

Jemes

klobouk dolů před tím, co vše překonal a stále překonává a i před jeho ženou, která ho evidentně opravdu miluje. Je až smutné, když pak vidíte jiné celebrity, které nemají žádnou nemoc a umřou jen díky drogám nebo jiné neřesti. Vlastně se i u tohohle potvrzuje, že všechno to je o hlavě a o tom, kdo jak má silnou osobnost. za mě skvěle zpracovaný dokument ()

imaginer21

Still: Příběh Michaela J. Foxe je intimní zpověď člověka, který se navzdory svému krutému osudu nezapomněl smát a především rozesmívat ostatní. M. J. Fox je úžasná bytost, člověk si vedle něj uvědomí, jak slabý a malicherný vlastně je, když v porovnání s ním řeší dennodenně vlastně většinou jen úplné hlouposti. Vedle poselství je dokument i technicky unikátní: Tvůrci si dali tu námahu, že se probrali všemi filmovými a seriálovými záběry s hercem a použili je pro zachycení skutečných chvil života MJF. Takže pokud hercovu tvorbu neznáte, máte kolikrát pocit, že štáb natáčel dokument už od hercova dětství. Prostě dokumentární paráda plná nevtíravých ale skutečných emocí. ()

Barracuda_

Výborný dokument, který nenudí a zároveň tak akorát podává všechny důležité informace. Přechody mezi fiktivními a dobovými záběry jsou brilantní, zde si někdo dal sakra záležet. Dále výpověď doplňují sestřihy z filmů a seriálů tak, že na sebe navazují a ústí v plynulý monolog Michaela J. Foxe komentujícího tu právě vyprávěnou část života. Samotná Michaelova výpověď je civilní a upřímná. ()

Sidenius

Jako dítě jsem s tebou výrustal, jako dospělí ti to můžu vrátit minimálně tak že podpořím tvou věc. Jsi bourák!!! A Apple tomu dal zase totalní top zpracováním. ()

babuška

tomu říkám film o životě, nedávný arnold tomu nesahá ani po kotníky, smekám před jeho manželkou, miku díky za návraty ()

Habansz

O Michaelu J. Foxovi a jeho nemoci jsem věděl léta, ale nikdy jsem se nedostál dále, než shlédnutí pár rozhovorů. Po dokoukání STILL jsem měl pocit, že bych chtěl být aspon z poloviny tak odvážnej človek, jako je prave  J. Fox. Doporučuju každému, kdo je alespoň trochu do filmu (zejména pokud má Foxe spojeného s Návratem do budoucnosti). Dojemnej, ale i pozitivní energii vyzařující životopisnej dokument o člověku, který se i přes svou diagnózu a navzdory všemu, co mu život postavil do cesty nikdy nezastavil, aby si začal stežovat. ()

Prochy

Parádne vyrozprávaný príbeh, na ktorom sa mi najviac páčilo to, že každá scéna vystrihnutá z Michaelových filmov perfektne zapadala do rozprávania. Tvorcovia tak vo mne vytvorili dojem, akoby si Michael svoj životný príbeh zahral, a to v čase, keď sa naozaj dial. ()

EmmettBrown

Ako fanúšik trilógie BTTF a Michaela J. Foxa som sa na tento film tešil už od jeho oznámenia zopár mesiacov dozadu. Príbeh o chlapcovi, ktorý už od detstva neobsedel na mieste a nedokázal spomaliť, až ho musel život spomaliť sám - a to zákernou a nevyliečiteľnou chorobou, ktorú sa pred svetom snažil ukryť za každú cenu. Dokument má úžasný strih - hrané scény poprepletané archívnymi zábermi zo seriálov a filmov, ktoré sa navzájom skvele dopĺňajú umocňuje komentár Michaela J. Foxa. On sám však nepôsobí ako človek, ktorý 30 rokov bojuje s ťažkým ochorením. Áno, Parkinson mu spôsobuje nekontrolované trasenie, straty rovnováhy a narúša aj jeho myslenie a pamäť. Avšak stále je to ten Michael, ktorý jednou vetou dokáže rozosmiať davy nadšených divákov a ani choroba mu nebráni vystreliť si zo samého seba. Najväčším a azda najdôležitejším odkazom celého dokumentu je preto spôsob, akým sa s problémami vyrovnáva - s humorom, láskou a s pokorou. ()

kugl

Je MJF nejlepsim hercem svoji generace? Pravdopodobně ne. Je to ale určitě bojovnik, ktery se zaslouzi, aby se na nej nikdy nezapomnelo nejen kvuli vykonum, ktere predvadel na stribrnem platne, ale hlavne kvuli tomu, jaky zivot zije. ()

Nejlepší filmy roku dle spolků amerických kritiků

Nejlepší filmy roku dle spolků amerických kritiků

27.12.2023

Prosinec každoročně bývá obdobím, kdy ve Spojených státech většina různých spolků a asociací filmových kritiků vydává své žebříčky a ocenění pro nejlepší filmové počiny a tvůrčí výkony uplynulého… (více)