Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Shu je malý chlapec, ktorý sa snáží ochrániť zvláštnu dievčinu Lala ru pred vojakmi z iného svetu, ktorí chcú od nej prívesok. Nie je to len obyčajný prívesok tento prívesok dokáže vyrábať vodu a práve tej je vo svete únoscov akútny nedostatok. Shu s nimi bojuje, ale počas boja ich únoscovia prenesú do svojho sveta. Shu sa dostane do zajatia, kde spoznal Saru. Saru omylom uniesli lebo si ju pomýlili s Lala ru. Shu je nútený vstúpiť do armády šialeného kráľa Hamda. Hamdo vedie vojnu proti rôznym frakciám. Ich cieľ je rovnaký dostať sa k prívesku, ktorý by im zabezpečil tak dôležitú vodu. (ethos)

(více)

Recenze (24)

HAL 

všechny recenze uživatele

Slušný seriál, nikoli ovšem seriál vynikající. Protiválečná agitace je v japonském anime hodně častým tématem a tady věru není zpracována špatně - rozhodně na mě nepůsobila nijak zvlášť nuceně a rádoby slzupudně (ještě teď mě při vzpomínce na příšerný Hrob světlušek bolí hlava), i proto mě ale dost mrzel závěr, který mohl být při opačném vyznění tu seriálovou intenzitu a depresi velice silně podtrhnout. Co mi však vadilo ještě mnohem víc jsou některé psychologicky pochybně rozpracované postavy - o retardované postavě Hamdy a nepochopitelných reakcí lidí okolo na něj se rozepsal už Marius a o mnoha dalších postavách by se dalo mluvit podobně, byť už to v jejich případě není až tak velký etrém. I přesto, "Now and Then, Here and There" stojí za těch pár hodin sledování, ať už kvůli zajímavému (i když jen lehce načrtnutému) prostředí, slušné atmosféře a hlavně až na pár výše zmíněných věcí docela uvěřitelnému příběhu. 8/10 ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

OK, bude to hodně subjektivní: Spousta anime ze žánru shounen (pro školáky - chlapce) má hlavního hrdinu, který neumí mluvit. Umí totiž jen ječet a vřískat, a dabuje ho postarší dáma. Což mi někdy nevadí, někdy zato hrozně. Tady jsem chvilku pátral, co má ta paní za problém, a vím: Má to ze svého dabování Pokemonu. Další, co mi vadí -- dílko je mírně řečeno inspirované Conanem, chlapcem budoucnosti. Onen seriál mám dost rád, a nepotěšilo mě to. Také bych ocenil nějakou poetiku při vší syrovosti; je tak nějak zcela bez elegance (proti třeba zmiňovanému Hrobu světlušek...). Konec subjektivity. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Děsivé. Tak trochu jsem tušila, do čeho jdu, ale takový výsledek jsem neočekávala. Kruté, opravdu kruté. Ať to končí, jak to končí, cesta je těžká, tvrdá a bolestivá. Nedokázala jsem říct, že zrovna teď se jim podaří utéct, nedokázala jsem říct, že zrovna teď vyhrají boj, nedokázala jsem říct, že tato postava se dožije konce. Hnusně se umíralo, hnusněji vraždilo. Nic přikresleného, jen bolestně a syrově vykreslená válka a utrpení. Rozhodně silný antimilitaristický počin, který dokáže rozbušit srdce. Vážně mě nenapadají jiná slova než bolest, zkáza, utrpení, krutost. Různé myšlenky mi plují myslí i srdcem a já mohu jen dodat, že víc už ze sebe po zhlédnutí nedostanu, jen to ve mně bude vířit, a já budu stále přemýšlet, jak Šú dopadl na své cestě. BTW.: Řekla bych, že vzhledem k scénám, kde zabíjejí ještě malé děti, není toto anime vhodné pro slabé nátury. ()

Naslund 

všechny recenze uživatele

Společně s Hrobem světlušek jde asi o nejlepší protiválečné dílo. Sice na mě nezapůsobilo tak depresivně a s takovým dopadem, ale rozmanitější a dobrodružnější příběh vše dostatečně vynahradil. Být seriál bez špetky naděje, jako tomu je u Hrobu světlušek, asi bych moc dlouho nevydržel, ale i tak jsem se bál každého následujícího okamžiku. Vlastně se mi několikrát vybavilo Kladivo na čarodějnice a má nekonečně se opakující myšlenka „Tak tu svini už někdo konečně zabijte a vše dobře skončí!“. Neomezená moc, svoboda a bezstarostnost dokázaly v obou případech udělat z možná normální dospělé osoby paranoidní děcko a tak trošku to ilustruje lidskou historii a její významné osobnosti. Naopak ti, co se potácí na hranici beznaděje, musí proti své vůli dospět a vše snášet. Morální přínos… neocenitelný, ale těžko říct, kolik lidí si jej vezme k srdci a bude se jím řídit. Závěrečná skladba výjimečnost série krásně uzavírá. ()

Fabienne 

všechny recenze uživatele

Jediným pilířem, na kterém seriál Now and Then, Here and There stojí, je mistrně napsaný scénář. Tolik skvěle vytvořených postav pohromadě už jsem dlouho neviděla. Dospívající chlapec Shu se náhle ocitne v cizím světě, na lodi tyranského krále Hamdy. Dostane se do zajetí a je mučen stejně starými dětmi. Jediné na co myslí je zachránit Lala Ru, tajemnou dívku, kvůli níž se do těchto problémů dostal. V žádné chvíli nepomyslí na sebe, na svůj návrat. Sám chce zachránit všechny kolem sebe. Aniž by ho o to žádali. Aniž by vůbec chtěli. Proč? Shu má snad jako jeden z mála to, co mu umožňuje dívat se na události bez předsudků, obav a strachu - dětskou duši. I přesto, že v příběhu vystupuje tolik dětí (celá Hamdova armáda je složena převážně z nich), nikdo z nich si už nepřenechává dítě v srdci. Vojáci Boo, Nabuca a Tabool své dětství ztrácí kvůli nekonečné válce, která postupně rozežírá poslední zbytky nadějí na návrat domů k jejich rodinám. Dívka Sara přestane být dítětem v jediném okamžiku. Její drastický osud mě dokázal dojmout a oslovit nejvíce ze všech. Nejen smutná tvář a málo slov ukazují, že také Lala Ru má i přes svůj vzhled k dětství daleko. Dětská duše ale nemusí být jen nevinná a toužící pomoci - psychický stav labilního krále Hamdy nemá daleko k sobeckému a rozmazlenému dítěti, které chce vše za každou cenu. Now and Then, Here and There v sobě nese velké poselství a nebojí se pro to porušit mnohá tabu. V některých momentech vyžaduje po divákovi odolnost, ale také vnímavost. Po třinácti dílech, kdy se pomalu ale jistě dostává pod kůži, se možná neubráníte slzám... ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama