Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po dvaceti letech se dozvídá o svém skutečném původu i o vraždě otce - krále Aesona. Aby se pomstil, vrací se do rodného království, avšak zde je proradným strýcem Peliasem, jenž zde nyní vládne, odsouzen k smrti. Přesto má naději na záchranu života - pokud strýci přiveze Zlaté rouno, nejdrahocennější dar Bohů... (oficiální text distributora)

Recenze (59)

tron 

všechny recenze uživatele

Nesmrteľný klan Halmiovcov produkoval pre televíziu Hallmark množstvo fantazijných a ambicióznych (na televíziu) mini-sérií s relatívne slávnymi hercami, množstvom akcie, trikov, masiek a príšeriek. Napríklad Alicu v krajine zázrakov s Whoopi Goldberg. Niektoré sa mi páčili (Gulliverove cesty s Tedom Dansonom, Merlin so Samom Neillom). Väčšina nie. Slabí herci, primitívne triky, umelohmotná výprava (ohromujúco zlý Moby Dick s Patrickom Stewartom). V roku 2000 Halmiovci do svojho zvláštneho portfólia pridali Iásona a Argonautov alias nemožnú 180 minútovú mini-sériu o nesympatickom vlasatom mladíkovi, ktorý s družinou plnou blbcov putuje svetom a zažíva neskutočné dobrodružstvá. Možno by aj naozaj boli neskutočné. Kebyže Halmiovci neopakujú svoje zlé vlastnosti: nevýpravnú výpravu (spravidla je v zábere loďka s pár čudne oblečenými chlapíkmi na palube, prípadne z plechu narýchlo zvarená búda), otrasných hercov (Dennis Hopper, Natasha Henstridge...), triky ako z Herkula s Kevinom Sorbom (potešili aspoň harpye a kovový býk) a celé to pripomína Xenu (čo ozaj nie je pochvala). Mám rád dobré fantasy a mám rád dobré televízne mini-série (je v nich čas na príbeh a postavy), ale táto ma nudila a štvala (100-metrový boh morí Poseidon si nevie poradiť s jednou loďou?). A plusy? Napríklad natvrdnutá dvojica kamenárov, staviteľ lode znechutený posádkou alebo pri každej príležitosti sa chvastajúci Herkules. Inak bieda a chaos. ()

Merkin 

všechny recenze uživatele

Není to sice úplně věrná kopie pověsti a je pravda, že místy je děj spíš k pláči než k pobavení, ale je to má srdcová záležitost.Navíc já prostě tyhle řecké příběhy miluji a dost trpím jejich nepříliš kvalitním a laidáckým zpracováním, přesto mě však nakonec nějak dostanou, hlavně tou ideou,že to tak třeba opravdu bylo. ()

Reklama

M.A.N.E. 

všechny recenze uživatele

Proč všechny americké filmy na motivy řecké mytologie musí skončit takovým fiaskem? Odpověď je jednoduchá - Amíci se snaží mýty upravit, asi jim ještě nedošlo, že je to nesmysl - mytologie je svým způsobem dokonalá. Tento film není výjimkou. Fakt je ten, že mi zde velmi chybí dobrodružství ze zpáteční cesty argonautů - to, že propluli kolem Scylly a Charibdy je asi vedlejší - stejně jako když Kirké očistila Iásona a Médeu od prolité krve a dala jim rady na cestu nebo to, jak Orfeus překonal zpěv sirén. Zpáteční cesta zkrátka vypadla... Když jsem viděl pojetí býka, musel jsem se smát. Už dlouho jsem takto špatnou animaci neviděl (pokud to vůbec byla animace). A na konci samozřejmě všichni šťastní, o tom, že Euripides napsal dílo Medea, ve kterém je líčen tragický konec poté, co Médea za zradu Iásona zabije své děti, pravděpodobně režisér nemá ani ponětí. Dávám jednu hvězdičku za některé povedeně natočené scény. ()

fisus odpad!

všechny recenze uživatele

Když jsem měl náběh na zápal plic,ležel jsem doma v horečkách a koukal na filmy,který mi pustila moje sestra.Bohužel měla v oblibě kanál Hallmark.V tý době jsem miloval řeckou mytologii a tak jsem se na film docela těšil.Jenže výsledek byl katastrofální.Už je to sice 10 let,ale pořád jsem nenašel odvahu si film pustit znovu a zkusit ho přehodnotit.Myslím,že by to ani nemělo cenu. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Nejspíš film určený pro rozmazlené americké školáky, kteří jsou příliš líní, aby si přečetli i to nejobrázkovější zpracování řeckých bájí. Naštěstí se tu nevyskytuje mnoho chyb, takže film alespoň moc nemate. Pouze toho Herkula jsem hrubě nepochopil. Zato mínojský býk mě dokázal pořádně rozesmát. Takhle velkou kupu železného šrotu jsem neviděl běhat už hodně dlouho. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Na rozdíl od filmového zakončení řecká báj měla tragické zakončení. Akastos (Tom Harper) nebyl Peliem (Dennis Hopper) úkladně zabit kvůli rounu, přežil jeho smrt, kterou zosnovala Médeia (Jolene Blalock), ovšem po Peliově smrti byli Iáson (Jason London) a Médeia přinuceni před Akastosem uprchnout a vzdát se iolského trůnu. Iáson Médeiu zradil, ta za trest zahubila jeho děti a Iásona potkala bídná smrt v naprostém opuštění ode všech. (Nick321)
  • Kolchida, odkud pochází Zlaté rouno, je historickou oblastí západní části Gruzie, která se rozprostírala na břehu Černého moře. (Stanislaus)
  • V Brazílii byl název filmu přeložen jako A Vingança do Gladiador (v češtině Gladiátorova pomsta), což bylo pravděpodobně ovlivněno tehdejším úspěchem Scottova Gladiátora (2000). Ve filmu se však žádná postava gladiátora neobjevila. (Stanislaus)

Související novinky

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (více)

Reklama

Reklama