Bezejmenní

(festivalový název)
  • Itálie Sconosciuti puri (více)

Forenzní patoložka a antropoložka Cristina Cattaneo na pitevním stole dennodenně zkoumá bezejmenná těla, jež často patří bezdomovcům, sexuálním pracovnicím a dalším lidem na okraji společnosti. Stále častěji se však setkává i s těly migrantů, která na italské břehy vyvrhne Středozemní moře. Určit jejich identitu je velmi obtížné, protože mnohdy cestují bez dokladů. Humanistický dokument se ptá, zda i mrtví mají nárok na důstojnost a lidská práva. Zdá se, že s narůstajícím počtem těchto bezejmenných zemřelých daná otázka trápí jen Cristinu. (MFF Karlovy Vary)

Kailo

Tohle se hodně minulo formou. Důstojnost samozřejmě imigranti mají, jako každý člověk, jenomže není naší chybou a ani v našich silách, že v jejich zemi je identita a doklady naprosto tristní věc. To by ani Abby z NCIS nevyřešila jejich identitu a to umí hackovat ve Windows Media Player. Rozhodně jsem chtěl lepší náhled do forenzní patologie a nějaké nové zajímavé metody. Místo toho, je nám servírováno utahané, necelistvé fňukání. ()

hansel97

Silnější příběh než zpracování, ale vlastně mě více bavil film v částech, kdy se pátralo po identitách, než když se řešila důležitost této práce. 7/10 ()