Zloděj džentlmen, vášnivý dobrodruh, nenapravitelný svůdce a chameleón, jehož umění převleku ohromovalo jeho přátele, nepřátele i oběti. Tento nový příběh slavného zloděje odhaluje důležité aspekty jeho mladosti, které zůstávali zahalené tajemstvím, ale byli příčinou jeho pozdější zlodějské kariéry. Jeho šťastné dětství skončilo poté, kdy ho rodinné intriky vyhnali z domova. Už jako chlapec totiž pomohl svému otci ukrást vzácný náhrdelník, ale otce na útěku někdo zavraždil. Mladík se tedy rozhodnul jít v jeho šlépějích a věnovat se zlodějskému řemeslu, ale přestože žije mimo zákon a nepřijímá morální kodex společnosti na prahu průmyslové revoluce, nikdy se nesnížil k vraždě. Bohatým dámám bere všechno cenné a blýskavé s hrdostí Robina Hooda, dedukcí Sherlocka Holmese a šarmem Dona Juana, a před zákonem se vždy skryje na zámku své krásné milenky Clarisse. Osud však dostihne také jeho, a Arsene bude potřebovat všechen svůj talent, když se díky své pověsti stane hlavním podezřelým ze spáchání série odvážných krádeží a chladnokrevných vražd. (oficiální text distributora)

MIMIC

Päť hviezdičiek za tzv. zlý film? No a? Objekt subjektívnej fascinácie je objekt subjektívnej fascinácie. Francúzsky film má evidentne ďalšiu Novú vlnu, ktorá síce nie je intelektuálna ako tá spred niekoľkých desaťročí a aj keď sa inšpiruje súdobým Hollywoodom a estetikou videoklipu, nie je nezaujímavá, pretože sa upriamuje na vizuálnu stránku (či skôr na vizuálnu atraktivitu) a na vzrušujúce námety - Fantóm Paríža ponúka znepokojujúce, hypnotizujúce deformácie, Fantóm Louvru adrenalínovú nočnú prehliadku múzea s baterkou, cintorínsku morbiditu, príliš afektovanú staroegyptskú estetiku či atmosferické prostredie depozitára ... Arsene Lupin ponúka opulentnú výpravu a kostýmy (ešte teraz mi v ušiach rezonuje tiché štrkotanie kamienkov na náhrdelníkoch), nemiernosť v strihu, ktorá kupodivu činí prekombinovanosť príbehu znesiteľnou či dokonca istým zvráteným spôsobom príťažlivou a trojicu ústredných hercov - Kristin Scott Thomas si obrovskú charizmu udržiava i v tzv. zlých filmoch, na podivnú krásu Evy Green sa dá pozerať donekonečna a hoci Romain Duris je takmer každému ľahostajný (jeden recenzent dokonca použil výraz "dementná vizáž" - nuž, ak sa film nepáči, je evidentne prirodzená tendencia nájsť negatíva aj tam, kde evidentne nie sú), mne pripadá "nehanebne" sexy :-), takže sledovať tzv. zlý film, v ktorom pobehuje Duris je pre mňa proste potešením. Everybody to his taste, guys. ()

Naslund

Ze začátku to nevypadalo špatně a tak jsem si udělal pohodlí, že se podívám. Kamera sice občas poletovala, jako kdyby jí držel superman s probíhajícím epileptickým záchvatem, ale budiž. Další věc, co mě trošku podráždila, bylo, že ač je to dobrodružný film, tak je vážný. Co vím, tak ty lepší bývají aspoň trochu komediální, jako Indiana Jones, One Piece nebo Mumie. Proto jsem se tady pěkně zachechtal, než jsem si uvědomil, že hrdinova matka je opravdu tuhá. No a jak film postupoval, začalo se kupit jedno překvapení za druhým. Postavy začaly dělat iracionální věci, vědět to, co nemůžou, začlo se měnit všechno, co se stalo atd. Mé zaujetí nahradil nezájem a nakonec i zhnusení. 125 minut v pytli a další tu utrácím nad psaním komentáře. Myslím, že to utnu krásnou hláškou hlavního hrdiny ke své milé, co čeká jeho dítě: "Možná ve mně koluje krev vraha, proto nemůžu dovolit, abych ji šířil dál" Následuje úprk hrdiny. ()

Trajektt

Zase se musím pochválit, protože se zde objevil film, který hodnotím jinak než většina zdejšího včelího společenstva a plavu takzvaně proti proudu a ještě si to dokážu okecat svými zvrácenými pro někoho nepravdivými žvásty, které se po ránu rodí v mé nečesané rozcuchané makovici. Ale hlavně se bavím tím, že zdejší komentátoři tohoto snímku od sebe opisují nejapné komentáře, které se dle mého názoru nezakládají na pravdě a hlavně, když nemám svůj vlastní názor, tak radši nic nepíšu a rozhodně nic neopisuju, protože je to pak vidět, když to čtete v řadě pod sebou, tak si připadáte jak na nějaké farmě, kde se klonují ovce. Naštěstí jsem se poučil a komentáře si čtu až po zhlédnutí toho daného snímku, protože někteří spisovatelé si neuvědomují, že do svých názorů píší velké množství tzv. spoilerů a po pravdě na tento snímek bych se asi ani nepodíval podle té negativní sprchy zdejších rádoby recenzí. Nechápu, že mnoho recenzí zde srovnává tento snímek se snímky Fantom Paříže či Liga výjimečných, protože toto srovnání mi připadá úplně scestné a nezákládá se na reálných základech. Příběhy a děje jsou zcela odlišné. Já dokážu pochopit, že některým divákům se tento snímek opravdu nelíbil a není podle jejich gusta a proto mu dali nízké hodnocení a samozřejmě plně respektuji jejich názor. o tom přece tato filmová databáze je, ale nelíbí se mi abych rozkliknul třeba profil tohoto filmu a vyrojila se na mě první strana hodnocení, kde jsou samé jedničky, maximálně dvojky, ale i řada odpadů od zdejší smetánky TOP hodnotitelů podle kterých se řada dalších hodnotitelů bohužel nechává ovlivnit a mnozí jen proto, aby nevybočovali ze stáda anebo dokonce, aby se neztrapnili za to, že si dovolili mít jiné hodnocení než většina z řídící jednotky. Nakonec si přečtete komentáře těchto TOP uživatelů a připadáte si jako v kopírovacím centru, protože ty jejich přibližně stejné komentáře se nedají číst a ty svoje bláboly sesmolené ve čtyřech větách si ani nedokážou minimálně přede mnou obhájit. Dokonce někteří asi méně inteligentní jedinci vyloženě nepochopili pointu tohoto příběhu a někteří experti dokonce ani konec tohoto filmu, což si myslím, že už tak trochu zavání zvláštní školou, teda pardon dnes už se říká speciální školou. Takže vážně nechápu, kde tihle umělci vyčarovali stovky určitě zasloužených bodů, když mají inteligenci bublajícího bahna a to ještě možná urážím to bahínko, protože to umí aspoň bublat. To asi požádali Harryho Pottera nebo jinýho bezvadnýho čaroděje, aby jim ty body vykouzlil, protože já bych si o ně neopřel ani to létající koště, natož že bych jim dal bod. Takže prosím všechny hodnotitele „NENECHTE SE OVLIVŇOVAT HODNOCENÍM JINÝCH A HODNOŤTE VŠE PODLE SEBE". A jen tak pro srovnání tento film má na IMDB 55%, a čtyřikrát tolik počtu hodnocení, což je o 12% více než zde, což jsou v průměru tři hvězdy a né ty vaše sračkoidní odpady. Konečně se dostávám k hodnocení tohoto filmu ve kterém se můžeme kochat příběhem a náhledem zrození legendy literárního a později i filmového světa, který se jmenoval Arséne Lupin a kterého znal celý svět pod přízviskem „Zloděj gentleman". Tento snímek začíná jeho dětstvím ve kterém se vysvětluje jeho chování v budoucnosti. Příběh nebudu prozrazovat, ale pro mně byl plný nečekaných zvratů, napětí, falešných i opravdových lásek, zábavný a taktéž jsme zde mohli vidět velké množství kvalitních hereckých výkonů. Ve filmu jsme mohli vidět mnoho francouzských destinací, kam by se chtěl nejeden filmový fanoušek zajisté podívat. Film byl pro mě ponaučením, hlavně tím, že se nemám nechat odradit nízkým hodnocením a bezpáteřními komentáři, které si tato dobrodružná magorie opravdu nezaslouží a proto tomuto filmu dávám minimálně 80%. () (méně) (více)

MM_Ramone

Film "Arsene Lupin: Zlodej gentleman" sa chce za každú cenu tváriť náramne bombasticky. Akčne dobrodružno-historická romanca natočená v coolovom hollywoodskom štýle. Niečo podobné už dlhé roky pomerne úspešne praktizuje francúzky režisér a scénarista Luc Besson, takže si jeho krajan Jean-Paul Salomé povedal, že sa pokusi ísť tou istou cestou. Zdá sa však, že mu to prerástlo cez hlavu. Natočil neprehľadný, nezaujímavý, zdĺhavý, ale zato poriadne nablískaný nezmysel. ** ()

Aven

Neuvěřitelná zplácanina všeho možného. Výsledek je podobný, jako když pejsek a kočička vařili dort. Jen ve stručnosti - nesympatický hlavní hrdina, francouzský box ve kterém se používají kopance a ve vyjímečných případech i jakési vycházkové hole (naštěstí ne francouzské), kradení šperků ve stylu "přijdukešťabajzněaprostějitostáhnuzkrkuaještězeměbudevlhká", hledání vraha Arsenova otce, nesmrtelná hraběnka, skupina spiklenců a jejich pletichy, frakce uvnitř skupiny a jejich pletichy proti jiným členům skupiny spiklenců, Arsenův otec žije, slušivá proužkovaná trička jak z obchodu HM, transplantace obličeje, muž s železnou hlavou, tak kdo je sakra Arsenův otec?, dějové salta mortale v závěru. Než znovu pozřít tohle, to už radši ten dort. ()

• V jedné z posledních scén Joséphine (Kristin Scott Thomas) sbíhá schody a dívá se na Arsena (Romain Duris). Vedle ní nalevo jde po schodech dolů také dáma, která drží v ruce kufřík s motivy známého francouzského návrháře Louise Vuittona. V té době sice po Francii mohl někdo běhat s kufříkem této značky, ovšem ne s motivy, které jsou známy dnes. (necisty)