Drak (Jackie Chan) by měl doma studovat literaturu a bojová umění, ale místo toho se poflakuje, vymýšlí vylomeniny se svým kamarádem a sem tam se zaplete do nějaké rvačky. Vede vcelku spokojený život, okořeněný řadou sportovních úspěchů, ale jen do té doby, kdy se náhodou zaplete mezi obchodníky s vzácnými čínskými předměty. Pak musí použít svoje bojové dovednosti, aby dokázal sebe i své okolí ubránit před všehoschopnými zločinci. (oficiální text distributora)

Campbell

Jackie Chan dokazuje že není jenom dobrý kung-fu a komik, ale že je i dobrý režisér, tuhle Kung-fu hříčku jsem si dokonale užil nenudil jsem se. A navíc scéna s fotbalem či co to hrály neměla chybu, líbilo se mi jak příběh byl posunut do pozadí a spíš se jednalo o zábavu. Jen je pravda že mohly vynechat trochu tý romantičnosti. Ale jinak říkám že Chan je geniální rejža. ()

Wysch

86 minut a z toho zajímavejch je jen patnáct. A to totiž finální fajt s úhlavním záporákem. Fajt, kterej má dobrou choreografii dokonce i na dnešek a netrpí nešvarem hejbajícího se kameramana. Celkem koukatelnej je i fajt s badmintonovým míčkem, ve výsledku ale ty tři hvězdičky zachraňuje jen ten závěrečnej souboj. A to je trochu škoda, páč po celej film marně čekáš na Jackieho humor a on přichází jen podivně infantilní... humor? [DVD] ()

kitano

Ak budem trochu tolerantný, môžem povedať, že Dragon Lord je bezchybná Chanovská kung-fu komédia. Pravda, nieje to také dobré ako napr. Jackieho režisérska prvotina Young Master (hlavne kôli nevyrovnanému pomeru humor-kung fu, v neprospech kung fu). Ale sú tu dva úžasne športové zápasy, ktoré vám svojou choreografiou a nápaditosťou vyrazia dych a výborný záporák Wang In Sik (Young Master, Hapkido, When Taekwondo Strikes), ktorý je podobne ako Jang Lee Hwang známy svojmi famóznymi vysokými kopačkami. A koniec koncov, Jackie sa takťiež predviedol v tom najlepšom svetle, takže nieje nad čím uvažovať. Nejaký pribeh je nám predsa aj tak ukradnutý. (7.5/10) ()

Paldini

Dávám pět. Dějově je to o ničem. Jackie je tentokrát kapitán mužstva draků, které soutěží na různých turnajích v opravdu povedených sportech (americký fotbal říznutý kung-fu nebo hra, která je něco mezi fotbalem, bambintonem a kung-fu). Většinu filmu dělá Jackie různé vylomeniny, honí se za děvčaty, až se tak jednou náhodou připlete se svým kámošem k ukradenému čínskému pokladu, pak konečně přijdou na řadu bitky, no vlastně jenom jedna pořádná na samém konci. A to je opět nářez. Žádná technika, jen drsná pouliční bitka říznutá vynikajícími kaskadérskými výkony. ()

sniper18

Je to celkom dobrá akčná komédia s Jackiem Chanom, ktorá patrí medzi jeho priemerné filmy. Má celkom dobrý príbeh o mladíkovi z bohatej rodiny, ktorý sa spolu so svojim priateľom len chcú vyhýbať povinnostiam, aby sa mohli stále baviť, ale nechtiac sa dostanú do problémov so zločincami, ktorí chcú ukradnúť čínske vzácnosti. Spracovanie je ale iba priemerné, film je síce dostatočne zaujímavý celý čas a aj kvôli krátkej dĺžke nenudí, ale hlavným problémom je, že sa tu väčšinu času prakticky nič dôležitého nedeje, stále len dvojica kamarátov robí rôzne hlúposti a to hlavné, teda ich stret so zločincami dostane viac priestoru až v úplnom závere. Akcie je tu dosť málo, čo je škoda, ale tá je výborná. V prvej polovici sa nájdu prakticky len dva zaujímavé športové zápasy, ktoré sú kombináciou rugby a kung-fu, pričom oba sú choreograficky skvelo zvládnuté a nielen Jackie Chan v nich ukáže svoje skvelé atletické schopnosti, ale ani v druhej sa toho moc nenájde, je tu pár maličkostí, niekoľko skvelých kaskadérskych kúskov, no všetko zachraňuje dlhý záverečný súboj, čo je prakticky desať minút dokonalej choreografie, dlhých úsekov bez strihu, množstva skvelých momentov a celé je to podané veľmi tvrdo, hlavne pády z veľkých výšok priamo na zem. Humoru je tu plno, síce nie je úplne zlý, aj na vtipné scény sa pozerať dá, ale ani jeden moment ma výraznejšie nezaujal. Herecké obsadenie je celkom dobré, Jackie Chan je tu v najlepšej forme a nesklamú ani vedľajšie a záporné postavy. Réžia a technická stránka sú pre tento typ filmu viac než dostatočné. Síce kvôli horšie podanému príbehu a malému množstvu akčných scén by som tento film označil len za lepší priemer, ale ten záverečný súboj je tak dobrý a dychberúci, že úroveň filmu dosť zvyšuje. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 72%. ()

• Film získal v roku 1983 na Hong Kong Film Awards nomináciu na Najlepšiu choreografiu bojovej scény - Jackie Chan, Fung Hak-On, Yuen Kuni. (Peter-1307)
  • Film bol zamýšľaný ako sequel k predchádzajúcemu hitu Jackieho Chana The Young Master (1980), o čom svedčí aj jeden z názvov "Young Master in Love". (Puol)
  • Choreografiu bojových scén vytváral Jackie Chan. (Michal123)