Attenti a quei due napoletani

• USA Sabotage at Naples (neoficiální název)

Ultraobskurní pokleslé kriminální drama v hlavní roli s Pinem Maurem, ve skutečném životě nechvalně známým břichatým neapolským zpěvákem. Zde ve filmu vzal troli tajného agenta, který se spojí s agentem CIA Tony Naplesem (Mario Garbetta), aby odstranili organizaci provádějící sabotáže na raketách NATO. A aby toho nebylo dost, režisér Mario Gariazzo okořenil děj živým vystoupením Maura před nadšenými davy. (Karlos80)

Karlos80

Vzácné spy euro-crimi mizerné kvality (rip z vhs) v originál znění (některé scény v angličtině s italskými titulky). Film je opravdu chudý co do obsahu, banální a nudný, krom obskurní atmosféry vám toho snímek opravdu moc zajímavého nenabídne. V hlavní roli se zde objeví břichatý Pino Mauro, který chvílemi vypadá jako gay (občas si i zanotuje ze svého repertoáru, celé mě to připomnělo filmy s hercem Mariem Merolou-rovněž zpěvákem, ale pokud ty už byly na hraně, tak tenhle snad nemá cenu ani komentovat), film je jinak ale docela dost akční (honičky, pronásledování, bitky, střílečky), ale bohužel občas velmi rychlý střih a velmi neuvážené přeskakování z místa na místo, snímek akorát ničí. Film je opravdu mizerné technické kvality a nejvíce je to znát na samotném osvícení, kdy u spousty důležitých scén prakticky vůbec nevidíte co se ve filmu děje. Film tak mohu doporučit jen sběratelům obskurních flicků a kuriozit všeobecně a pak i fanouškům herce a zpěváka Pina Maura, ale ten jich zas tolik mít asi nebude (celkem 4 filmy všechno krimošky). Zajímavost; Výrobce filmu byl známý žánrový herec Franco Marino, který si zde zahrál menší roli. 1,5/5*. ()