Do Ameriky ve stopách vikingů

• Kanada Viking Quest: America
Kanada, 2023, 6x44 min

Odvážný projekt Sigurda Aaseho je současně výpravou do historie i dobrodružstvím na otevřeném moři. Je možné zopakovat postupy starých vikingských stavitelů lodí, postavit v dnešní době funkční dlouhou loď a najít pro ni posádku, která by ji dokázala ovládat? ... Připravte se na epickou historickou výpravu zpátky do minulosti se seriálem Do Ameriky ve stopách vikingů. Sledujte strhující a fascinující ságu, která odhaluje okolnosti vzniku největší vikingské lodi všech dob – drakkaru pojmenovaném po Haraldovi Hårfagre. Stanete se svědky jejích prvních okamžiků od konstrukce v norském Haugesundu a zažijete s ní slavnou zaoceánskou plavbu ze severu Evropy k pobřeží nového, dosud neznámého světa. Nechte se pohltit dechberoucím dobrodružstvím, které se skutečně odehrálo v neklidných dobách, a na vlastní kůži okuste, jaké to je mít pravého vikingského ducha. (TV Prima)

Marze

Shledl jsem prvni dil Stavba vikingske lode, ktery oceni technicky zdatni fanousci stavby vikingskych lodi. Po dostavbe se o ucast na veslovacich galejich uchazi 4 tisice lidi, predpokladam chlapu. A díl druhý První velká výzva, kde se sice stále trénuje, ale začíná být být jasné, jak drsné nepohodlná cesta do ve studeném a deštivém Atlantiku bude.. ()