Jazz for Two

Hudební / Romantický
Jižní Korea, 2024, 8x30 min

Ji Ho-Geun

emkon

Jazz for Two je seriál od producenta A Shoulder To Cry On. I na korejské poměry to má hodně vyzrálý scénář, kde nám tvůrci vyprávějí příběh o hodně křehkém vztahu dvou mladých lidí. Děj neustále balancuje na hraně, jak je to celé tak moc křehké, tak moc intimní, často smutné, ale přitom tak silné. A tak nepředvídatelné! Je to osmidílná romance zobrazující příběh dvou středoškolských studentů, kteří bojují se svým vyhořením a agónií. Jeden kvůli smrti svého bratra, druhý kvůli tlakům a nepochopení od své rodiny. Nacházejí sami sebe prostřednictvím lásky a hudby. Kluci v hlavních rolích jsou úžasní a talentovaní. Jinkwona můžeme znát z korejské popové skupiny NewKidd, nebo ze seriálu To My Star. Naopak pro Hogeuna tohle byla jeho vůbec první role. Pro mě je tohle jedna z nejlepších korejských sérií vůbec. ()

Petra321

Tak toto bolo naozaj dobré. Kórejské BLká pre mňa nie vždy vypália dobre, no toto som si naozaj užila. Príbeh spočiatku pôsobil tak... obyčajne, ale veľmi rýchlo nabral na obrátkach. Všetky štyri hlavné postavy boli naozaj zaujímavé. Milujem ich chémiu v podobe partnerských aj priateľských vzťahov, pretože sa k sebe naozaj hodia. Stretla som sa s názormi, že herecké výkony mohli byť lepší, ale mne sa páčili také aké boli. Priznávam, pri niektorých scénach som iba krútila očami, ale to nebola ich chyba. Pôsobilo to tak, že niektoré scény jednoducho neboli vo finálnej verzii, ale to je len môj názor. Naoko jednoduchý príbeh v sebe ukrýval hlboké posolstvo. Niektorí ho prirovnali k seriálu The eighth sense a chápem prečo, pretože tie podobnosti tam naozaj sú. Príbeh ako taký sa ale líši a aj napriek istým zhodám ponúka úplne iný zážitok. Po dopozeraní som si prečítala manhwu, podľa ktorej to bolo natočené a myslím, že seriál sa mi páčil viac. Chcelo mi to viac scén s vedľajším párom, ale inak bolo seriálové spracovanie omnoho lepšie. ()