Reklama

Reklama

Série(4) / Epizody(28)

Obsahy(1)

Když se dají dva dohromady, nikdy v tom nejedou sami. Vždycky sebou, aby se tak řeklo, vlečou "břímě minulosti": své bývalé, své přátele, přátele svých přátel... Ani Steve a Susan nejsou žádnou výjimkou: je tu Susanin "ex" Patrick, je tu Stevova "ex" Jane, jsou tu Susanina nejlepší kamarádka Sally a Stevův nejlepší kamarád Jeff... Je tu samozřejmě ještě mnoho jiných, ale těchto šest k sobě patří téměř neodmyslitelně. Jejich životy se prolínají, jejich cesty se kříží. Navštěvují stejné hospody, dívají se na stejnou televizi, diskutují o stejných problémech, řeší podobné průšvihy... Momentálně třeba zrovna ten, jak přesvědčit Jane, že mezi ní a Stevem je už opravdu a definitivně konec, když zatím každý jejich takzvaný rozchod skončil zcela spolehlivě v posteli... Prozatím osmadvacetidílná britská obdoba Přátel či Sexu ve městě - neboli sitcom, hovořící maximálně upřímně, otevřeně a hlavně vtipně o věcech, jimiž žije dnešní - aby se tak řeklo - začínající střední generace. Všem jeho hrdinům je něco kolem třiceti, všichni mají za sebou dost životních zkušeností s láskou, sexem i přátelstvím a všichni jsou odhodláni vytěžit ze života maximum. Mimořádně úspěšný seriálek získal Stříbrnou růži na festivalu v Montreux a byl prodán do více než dvaceti zemí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (88)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Po první sérii jsou to jasné 3*. Zatímco počáteční půlka prvé sezóny mi přišla nemastná, neslaná a jakékoliv připodobnění ke kultovním Přátelům zcela zcestné, druhá polovina se mi již zamlouvala daleko více. Zkusím ještě s02 a pokud se mé dojmy výrazně nezlepší, opustím tento seriálek bez změny hodnocení a se vzpomínkou na několik zdařilých okamžiků. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

CHvilku mi to trvalo, ale nakonec jsem tomuhle seriálu přišel zatraceně na chuť. V jeden den jsem si dal asi 8 dílů a stále jsem neměl dost. Sice je tady hodně znát inspirace ostatními seriály, především famózními Přáteli, jenomže Coupling je místy trochu jiný. A ano, britský. Čili jiný humor a pro mě nová porce zábavy. Jack Davenport ruluje. ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Jak už sám název vypovídá, Párování není o ničem jiném, než o tom, kde a jak se nejlépe spárovat a v některých případech pokud možno i spářit. Seriál představuje šestici moderních Londýňanů, třicátníků, kteří většinou tráví společný čas v oblíbeném pubu. Za takového normálního je zde Steve v podání Jacka Davenporta, který je u nás známý až z filmu Piráti z Karibiku. V prvním díle se rozejde s excentrickou Jane a spáruje se se Susan, drobnou ale temperamentní blondýnkou. Kolem jejich vztahu se vlastně hromadí všechny eskapády a komické situace, o které zde rozhodně není nouze. K tomu dokonale napomáhají Stevovi přátelé Patrik (dokonalý inseminátor s mega penisem) a především Jeff, nerd s obrovskými teoretickými znalostmi o sexu a vztazích z komiksů, ale jakmile přijde na konfrontaci s druhým pohlavím, vypadne z něj jen: "Ko-ko-ko-kozy." Oba tito rádci dokáží Stevovi jeho vztah poměrně hodně zkomplikovat, ale i sami se dostávají do prekérních situací. A vlastně nejen oni, o všechna ta faux pas se starají i Jene se Sally, další z hvězdné šestky přátel. Ale takový Jeff (výborný Richard Coyle) je přímo magnet na průsery. V hovoru s jednou nádhernou dívkou se s blekotáním dostal až k tomu, že sbírá lidské uši a dělá si z nich náhrdelník ale to vůbec říct nechtěl, už jen proto, že to opravdu nedělá. Aby upoutal pozornost jiné krasavice, vymyslel si pod tlakem situace, že má dřevěnou nohu, a mohl bych zde jmenovat tucet dalších výmyslů, které ho nakonec vždy dostaly do situace, že se prostě s nikým nespároval. Ono to ani tak popsat nejde, to se prostě musí vidět. Takže závěrem, velké plus toho seriálu je, že se nesnaží vychovávat, jak to známe z amerických sitcomů, ale jde mu zkrátka jen o jedno. Navíc zde v podání skvělých herců, je plný vytříbených dialogů a vůbec pohodové atmosféry. Nelze než doporučit! ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

První díl byl strašný a málem jsem po něm odstřelila Jacka Davenporta. Naštěstí jsem náhodou shlédla i díl osmý a dost mile mě překvapilo, jak velký skok tenhle seriál za tu dobu udělal. Objektivně za tři, jednu přidávám za skvělé scénáristicko-režisérské nápady (rozdělení obrazovky na dvě části s dvěma hrdiny atd.) a dva tři opravdu skvělé vtipy v každém dílu. ()

Gereth 

všechny recenze uživatele

Některé myšlenky přehnané, jak už u britcomů bývá zvykem, ale některé věci, které tahle banda šílenců řeší jsou tak pravdivé a nadčasové, až se člověk přistihne, že jim přikyvuje. 90% všech rozhovorů se točí kolem vztahů a sexu a zvlášťě u vylévacích monologů umístěných většinou někde ke konci, když už toho má některá z postav prostě dost, jsem dostával křeče do břicha. Na druhou stranu seriál má i dost hluchých míst, okoukaných vtipů, které jste už jistě viděli i jinde a občas dost otravnou Ginu Bellman. Stále ale poskytuje dost zábavy na to, aby ho to vyplavilo nad většinu průměrného bordelu. S Přáteli raději nezaměňovat - dost odlišný styl humoru. // Nejoblíbenější postava: Jeff // 70% ()

Galerie (14)

Zajímavosti (12)

  • Příběh ústřední dvojice Steva (Jack Davenport) a Susan (Sarah Alexander) je založen na skutečném příběhu a vývoji vztahu Stevena Moffata (scénář) a Sue Vertue (produkce). Kupříkladu epizoda Inferno byla napsána krátce poté, co Vertue našla obdobnou videokazetu. Moffat do scénáře přidal prvek „výprasku“, protože skutečná kazeta se mu svým obsahem nezdála dost perverzní. (PenelopaW)
  • Scenárista Steven Moffat použil při vyprávění příběhu řadu stylů a technik, jako např. rozdělenou obrazovku a nelineární vyprávění, které byly v sitcomech netradiční. Epizoda Dívka s dvěma prsy (2000), jejíž polovina byla v hebrejštině, se ukázala být natolik populární, že producenti zařadili obdobný styl vyprávění do každé série. V epizodě Každý zvlášť (2002) tak bylo třeba použito rozdělení obrazovky, takže divák mohl souběžně sledovat, co po rozchodu prožívají Steve a Susan. (PenelopaW)
  • Ačkoli některé scény se nenatáčely před živým publikem (například exteriéry a "nahé" scény), pořízené záběry byly puštěné živému publiku, a tak je smích při nich opravdový. To může být ovšem českému diváku jedno, protože u nás bylo Párování vysíláno bez původní zvukové stopy smíchu. (Tom Riddle)

Reklama

Reklama