Reklama

Reklama

Série(4) / Epizody(28)

Obsahy(1)

Když se dají dva dohromady, nikdy v tom nejedou sami. Vždycky sebou, aby se tak řeklo, vlečou "břímě minulosti": své bývalé, své přátele, přátele svých přátel... Ani Steve a Susan nejsou žádnou výjimkou: je tu Susanin "ex" Patrick, je tu Stevova "ex" Jane, jsou tu Susanina nejlepší kamarádka Sally a Stevův nejlepší kamarád Jeff... Je tu samozřejmě ještě mnoho jiných, ale těchto šest k sobě patří téměř neodmyslitelně. Jejich životy se prolínají, jejich cesty se kříží. Navštěvují stejné hospody, dívají se na stejnou televizi, diskutují o stejných problémech, řeší podobné průšvihy... Momentálně třeba zrovna ten, jak přesvědčit Jane, že mezi ní a Stevem je už opravdu a definitivně konec, když zatím každý jejich takzvaný rozchod skončil zcela spolehlivě v posteli... Prozatím osmadvacetidílná britská obdoba Přátel či Sexu ve městě - neboli sitcom, hovořící maximálně upřímně, otevřeně a hlavně vtipně o věcech, jimiž žije dnešní - aby se tak řeklo - začínající střední generace. Všem jeho hrdinům je něco kolem třiceti, všichni mají za sebou dost životních zkušeností s láskou, sexem i přátelstvím a všichni jsou odhodláni vytěžit ze života maximum. Mimořádně úspěšný seriálek získal Stříbrnou růži na festivalu v Montreux a byl prodán do více než dvaceti zemí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (88)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Spisovatel George Mikes v jisté knize píše: "Kontinentálci si potrpí na sex, Angličané na ohřívací lahve." Asi už to neplatí, protože "Párování" by se klidně mohlo jmenovat "Páření". V tomhle britcomu jde vážně jen o to jedno a nevím, jak vy ostatní, ale já si prostě nedokážu zamilovat postavy, kteří nemluví o ničem jiném než o sexu, masochisticky rozebírají každý detail a paranoidně rozebírají šifry v řečích mužů a žen. Dobře, nikdo z nás není mnich, ale proč o tom proboha mluvit? Asi jsem puritán, ale mám prostě zásadu, že o sexu, penězích a politice se nemluví. Tolik k problému jednostrunnosti. Jinak samozřejmě uznávám, že je to vtipné, sympaticky obsazené a k dobru přičítám i fakt, že si často hvízdám vlezlou sambu "Perhaps, perhaps, perhaps". Ale Přátele mám stejně radši. ;-) 70 % ()

ReneeS 

všechny recenze uživatele

Už tři dny přemýšlím, jak tohle vůbec ohodnotit. Většina je milý průměr, mělo to scény, které byly tak špatné, že bych je nejraději rovnou přeskočila, a pak tam byly části pro které je i 5* málo. A právě pro ty scény, kdy jsem s obtížemi lapala po dechu, jak jsem se smála, stojí za to přetrpět to nepovedené. Hlavní postavy jsou takové vtipné karikatury. Máme tu excentrickou blbku, marnivou pipinu, sebevědomého frajírka, nervozního nešikovného ťuldu a hlavní pár taky není úplně normální (zvlášť ze Steva se stává čím dál tim větší ufňukaný podpantoflák) Ano, je to přehnané, ale je to vtipné. Líbílo se mi, jak si tvůrci vyhráli s časovými liniemi, ať už skládáním jednotlivých scén do větší mozaiky anebo souběžným dějem. Líbily se mi různé pošahané snové sekvence a jedna z mých nejoblíbenějších scén byla noční telefonát v pěti lidech. Nevím jestli měl Coupling za cíl překvapit diváky, tím jak otevřeně se všichni baví o sexu. Já jim ve skutečnosti záviděla, jak pohodové ty jejich pošahané debaty dokáží být. Když si vzpomenu, jaká nudná témata mají mí přátelé potřebu řešit v hospodě, náhle mi "Lesbian Spank Inferno" připadá jako úžasně zajímavé téma. ()

Reklama

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Britcomy jsou u diváků většinou automaticky brané jako jakési VIP sitcomy, mají auru „lepšího“ humoru, než je prý humor americký. Snad proto je paradoxem, že můj nejoblíbenější britcom je svým humorem považovaný takřka za americký. Steven Moffat ve své komediální vztahovce vytvořil šestici kompletně rozdílných charakterů, která má díky svému věku (cca 30) a vyřešeným profesním životům na mysli především kdy, jak a s kým se dát dohromady/usadit. Ve středu stojí pár těch nejnormálnějších, rozumná Susan a správňák/slaboch Steve, k nim se přidává její nejlepší kamarádka, stárnutím a ulovením chlapa posedlá Sally, jeho nejlepší kamarád, o prsou, nohách a uších ódy píšící Jeff, její bývalý, natvrdlý kanec Patrick, a jeho bývalá, výstřední a umanutá Jane. Ti společně tvoří partu, která je přirozenou živnou půdou pro všeljaké vtípky, které se sice z velké části zakládají na sexu a absurditě, zároveň jsou ale mnohdy lidské a pravdivé, a především až neuvěřitelně vypointované. Mnohými oslavované Black Books se svým diskutabilně nejlépe vypointovaným vtipem (víno) se může jít ve srovnání s Moffatovými libůstkami Couplingu bodnout. Když totiž Jeff dostává klíč od bran ráje, Jane halucinuje z prášků proti bolesti, Sally vyznává lásku tomu pravému, Patrick chytá pavouka, a nebo se odhaluje, jak že to má Susan s Australany a Dickem Darlingtonem či Steve s lesbickou pornografií, je do očí bijící, že Párování stojí minimálně o třídu výš než jakýkoli jiný britcom, co jsem kdy viděl. ()

Redík 

všechny recenze uživatele

Britský sitcom o partnerském životě a hlavně o sexu. V seriálu můžeme vidět pět velmi odlišných charakterů, hlavními postavami jsou však Jack Davenport (Steve) a Sarah Alexander (Susan) jako ustřední pár. Nicméně ostatní postavy jako sexuchtivá Gina Bellman (Jane) prostoduchý, ale na jiném místě přírodou obdařený lamač dívčích a ženských srdcí Ben Miles jako Patrick, nebo excelentní Richard Coyle jako Jeff s jeho sexuálními teoriemi a trapasy či Kate Isitt (Sally), která se bojí stáří a snaží se ulovit pořádného chlapa co nejdříve to jde, hlavnímu páru statečně konkurují a v mnoha případech je dokonce převyšují, obzvláště to platí u Jeffa Murdocka, který v několika dílech strhává pozornost jednoznačně na sebe a ostatní nechává daleko daleko za sebou. 1. série - 60%, 2. série - 75%, 3. série - 75% ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Jak už sám název vypovídá, Párování není o ničem jiném, než o tom, kde a jak se nejlépe spárovat a v některých případech pokud možno i spářit. Seriál představuje šestici moderních Londýňanů, třicátníků, kteří většinou tráví společný čas v oblíbeném pubu. Za takového normálního je zde Steve v podání Jacka Davenporta, který je u nás známý až z filmu Piráti z Karibiku. V prvním díle se rozejde s excentrickou Jane a spáruje se se Susan, drobnou ale temperamentní blondýnkou. Kolem jejich vztahu se vlastně hromadí všechny eskapády a komické situace, o které zde rozhodně není nouze. K tomu dokonale napomáhají Stevovi přátelé Patrik (dokonalý inseminátor s mega penisem) a především Jeff, nerd s obrovskými teoretickými znalostmi o sexu a vztazích z komiksů, ale jakmile přijde na konfrontaci s druhým pohlavím, vypadne z něj jen: "Ko-ko-ko-kozy." Oba tito rádci dokáží Stevovi jeho vztah poměrně hodně zkomplikovat, ale i sami se dostávají do prekérních situací. A vlastně nejen oni, o všechna ta faux pas se starají i Jene se Sally, další z hvězdné šestky přátel. Ale takový Jeff (výborný Richard Coyle) je přímo magnet na průsery. V hovoru s jednou nádhernou dívkou se s blekotáním dostal až k tomu, že sbírá lidské uši a dělá si z nich náhrdelník ale to vůbec říct nechtěl, už jen proto, že to opravdu nedělá. Aby upoutal pozornost jiné krasavice, vymyslel si pod tlakem situace, že má dřevěnou nohu, a mohl bych zde jmenovat tucet dalších výmyslů, které ho nakonec vždy dostaly do situace, že se prostě s nikým nespároval. Ono to ani tak popsat nejde, to se prostě musí vidět. Takže závěrem, velké plus toho seriálu je, že se nesnaží vychovávat, jak to známe z amerických sitcomů, ale jde mu zkrátka jen o jedno. Navíc zde v podání skvělých herců, je plný vytříbených dialogů a vůbec pohodové atmosféry. Nelze než doporučit! ()

Galerie (14)

Zajímavosti (12)

  • Susan se při příchodu na scénu často omlouvá, že jde pozdě. To je opět osobní žertík Stevena Moffata, který tak škádlí svou manželku Sue, která prý chodí pozdě docela pravidelně. (Tom Riddle)
  • Scenárista Steven Moffat použil při vyprávění příběhu řadu stylů a technik, jako např. rozdělenou obrazovku a nelineární vyprávění, které byly v sitcomech netradiční. Epizoda Dívka s dvěma prsy (2000), jejíž polovina byla v hebrejštině, se ukázala být natolik populární, že producenti zařadili obdobný styl vyprávění do každé série. V epizodě Každý zvlášť (2002) tak bylo třeba použito rozdělení obrazovky, takže divák mohl souběžně sledovat, co po rozchodu prožívají Steve a Susan. (PenelopaW)

Reklama

Reklama