Legendární příběh o okouzlující a statečné indiánské princezně pokračuje - Pocahontas se v doprovodu brita Johna Rolfa, trochu přerostlého tělesného strážce a trojice černých pasařérů, jimiž jsou nerozluční kamarádi mýval Meeko, kolibřík Flint a buldoček Percy, vydává vstříc novým dobrodružstvím na palubě velké lodi, která míří do daleké Anglie. Krásná indiánka všude budí pozornost. Je pozvána na královský ples a v průběhu příprav se sbližuje s Johnem Rolfem. Nečekaný návrat Johna Smithe přinutí Pocahontas rozhodnout se mezi dvěma láskami. (oficiální text distributora)

Lovely.Bones

Nedá se odepřít jistá originalita v podobě toho, že tu nejlepší písničku si nechají až k titulkům a tím způsobem donutí diváka se na ně koukat :D Musí se to ocenit, protože víc toho na ocenění nebude. Pocahontas 2 má tu výhodu, že její předchůdce není nějaká super bomba. I přesto tu je horší animace, méně logické chování postav a méně zapamatovatelné písničky. Ale i tak, skrze svoji lásku k Disney, tomu dám slabé 3 hvězdičky, ale takhle hodný už příště asi nebudu ;-) ()

novoten

Zrada na diváka a chyba, kterou si u Disneyho vyčítají asi dodnes. Legendární první díl mi sice nezkazila (odzkoušeno), ale i tak je škoda na video pokračování překopávat něco, co v dětských srdcích dokázalo zacementovat osudovou romantiku. John Smith je sympaťák i tady a i Rolf se dá jako hlavní mužská postava bez problémů překousnout, ale pořád je to zcela zbytečná a (z principu určitě zaslouženě) nenáviděná "dvojka" a ty klasickým disneyovkám zkrátka nesluší. Pro mě i po těch letech stále existuje jen mírotvorná myšlenka originálu a Cestu úspěšně ignoruji. ()

Nellie

Toto je také...zlé! Po tak srdcervúcom, slzyspúšťajúcom konci jednotky je toto pokračovanie, ktoré nám predložia? Seriózne? Pri konci som na ňu mala chuť škrečať: "Ty predsa miluješ Johna Smitha, ty krava!" a to je Pocahontas jedna z mojich obľúbených disney hrdiniek. Táto rozprávka je úplne zbytočná, zabila všetko to neuveriteľne krásne z jednotky a ja, ako pravý Disney fanatik, som bola opodstatnene rozhorčená. Tá jedna hviezda...tá je za Meeka, Flippa a Percyho, ktorým sa stále sem-tam podarilo vyvolať úsmev. Skutočne megamizerné, ak sú všetky pokračovania zlé, tak toto im rozhodne kraľuje. Sprznili mi Pocahontas, hajzlíci. ()

mirakom

Dvojka mě bavila více méně stejně tak jako jednička. Byla taktéž pěkně natočená a pokračovala v inspiraci historických událostí. Milostný trojúhelník byl zvládnutý vcelku dobře a John Rolf mi přišel jako správná volba, protože nebyl tak arogantní jako Smith. || Režie: 5/10 | Scénář: 5/10 | Hudba: 8/10 | Kamera&Střih: 7/10 | Art: 8/10 | VFX: -/10 | Masky&Kostýmy&Kulisy: -/10 | Obsazení: 6/10 | Akce: 6/10 | Napětí: 6/10 | Romance: 6/10 | Humor: 7/10 || Celkem: 64,00 % ~ 6,5/10 || Disney+ | Theatrical Cut: 72 min | 2Dtit ()

Renie42

Druhý díl už ztratil tak trochu kouzlo toho prvního. Opět se můžeme setkat s roztomilou trojicí Meeko, Flit a Percy. Volba Pocahontas mezi dvěma Johny, snad vyhrál ten lepší John. Fandila jsem Smithovi, ale bohužel, vyhrál to Rolf. Ale bavila jsem se u toho, mělo to spád a děj, ale na první díl zaostává. ()

• Film je inspirován skutečnýmí událostmi ze života Rebeccy Rolfe, původně známé jako Pocahontas, a její svatby z Johnem Rolfem. (Terva)
  • Väčšina medvedích zvukov je reálnych, ale jeden hlasný zvuk počas jednej sekvencie bol v skutočnosti zvuk slona. (Carol Pifková)
  • Všechny postavy dabovali herci z prvního dílu, jen kapitána Johna Smitha namluvil místo Mela Gibsona jeho mladší bratr Donal. (Terva)