Fifty Percent Grey

všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Fantasy
Irsko, 2001, 3 min

Zastřelený voják se probudí v nebi, ale to, co ho tam čeká zrovna neodpovídá jeho představám. Zanedlouho se ovšem ukáže, že mezi nebem, očistcem a peklem nemusí být takový rozdíl, jaký nám byl za života proklamován. (J.Connor)

sona123

Tak narozdíl od jiných kraťasů, které jsou příliš dlouhé, tento mi přišel zbytečně krátký, animace byla výborná, takže bych i ráda koukala dýl. ()

kukentipla

O čem to je? Proberu se v ráji a co udělám? Prostřelím si hlavu megakvérem. Co já NATO? Kdo chce kam, pomožme mu tam. Paráda. Možno vidět na youtube. ()

outsider

Tříminutové variace na téma "nelze vybírat donekonečna". Vizuálně laděno do neutrální šedé, s pointou podanou černočerným humorem. "Congratulations, you are dead..." ()

PEZ

Ruairi Robinson sa ukazal v plnej siler. Super napad, podporeny dobrou a vtipnou animaciou. Nominacia na Oscara a vitaz za najlepsi animovany film na Dresden Film Festival. Skvele. ()

alonsanfan

Animovaná řemeslně zdařile propracovaná miniatura s poněkud repetitivním příběhem, jehož pointa není bohužel převratná. Ale co bych chtěl od tříminutového snímku. Takže vlastně dobré. ()

Kobitch

Technologicky na výši, to nemůžu popřít! Podle všeho jde o první kraťas, u kterého bylo využité globální nasvícení scény, i díky tomu vypadá i po těch letech naprosto skvěle. Snímek je one-man show irského režiséra Robinsona, který měl při dokončení jen těsně přes 20 let. Potud poklona a potlesk. Bohužel, obsahově je ten film trochu prázdný, případně jsem ho úplně nepochopil — to klidně přiznám. Být o něco více vysvětlující, hodnotil bych jej určitě lépe, takto jde o průměrný snímek, navíc celkem explicitní, co se střelných zbraní týče. [Oscary 2001] ()