Rodinná komedie o malých fotbalistech toužících po úspěchu. Když ve městě Urbanii v Ohiu založí fotbalový tým Biskupa Warnera, oblíbený syn Kevin O'Shea je přirozeně jmenován jeho koučem. Ten okamžitě vybere do týmu Cowboys pouze nejnadanější hráče a ty méně atleticky obdarované ignoruje. Ti se ale vzbouří a seskupí se v jiném týmu - Malí Obři - koučovaném Dannym, který žije ve stínu svého obdivovanějšího bratra Kevina. Malí hrdinové se protápají a proklopýtají až do konečného zúčtování s Kevinovými Cowboys. V čele s jejich největší oporou - dívkou přezdívanou Zmrzka, mají přesně dva týdny, aby se z nemotorných balíků přeměnili na perfektní fotbalisty. S pomocí dalších lidí brzy příjdou na to, že nedostačující atletické vlastnosti se dají nahradit důvtipem a odhodláním. (HBO Europe)

BOURQUE

„Malí obri“ v mojich očiach vždy zostane takou ľahkou romantickou komédiou. Nehemží to veľkým počtom zábavných scén, ale keď už sa tam niečo objaví, tak to viac-menej funguje. Láska k USA futbalu, mladá teene romantika a (solídna) rivalizácia medzi R. Moranis a E. O´Neal. P.S.:Podobný film sa dá kedykoľvek natočiť, na hocijaký iný šport. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Petr.Kocfeld

Malí obři jsou oddechovou a pěknou sportovní komedií a tento film s dětmi,které hrají fotbal je celkem dobrý.Dávám mu tedy 3 hvězdy a 60 procent a tato komedie se mi líbila zvláště jako dítěti.Rick Moranis a Ed O Neall jsou dobří herci a i jako soupeři nejsou vůbec špatní.Tato komedie je vhodná zvláště pro mládež a pro dospělé na deštivé víkendové dopoledne...Neurazí a nadchne. ()

Radyo

Místy neskutečně vtipný, většinou ale klišovitý film. Tvůrci tentokráte pojali vděčné sportovní téma "loseři vs. hvězdy" trochu jinak, do hlavních rolí obsadili děti a celé to naservírovali na rodinném podnose. Přesto (nebo právě proto) se nedokázali oprostit ani jediného klišé, které provází tento typ filmů (a možná i proto tyhle filmy mám celkem rád :-) ). Takže výsledek bodování filmu je 70% a výsledek zápasu je -- ne, to neřeknu, každopádně zápas byla ta nejlegračnější pasáž filmu. ()

Z0oMb3E

Ako ohodnotiť film pre vekovú skupinu 7-15? Ako ohodnotiť film o športe ktorý z duše neznášam? Bratská rivalita prerastie až do vytvorenia dvoch mládežníckych družstiev (nie mužstiev). Ako to býva v podobných filmoch pre pozdvihnutie sebavedomia aj úplních magorov, že aj oni dokážu vyhrať nad trénovaními mládežníkmi s budúcou kariérou v NFL. Pár vydarených vtípkov vytrhlo film z kategórie odpad!. Ak nieste z cieľovej skupiny, pre ktorú je film určený, absolútne o nič neprídete, ak si ho necháte ujsť. ()

xavierr13

Malí obri je jeden z veľa filmov na tému ako tým najneschopnejších babrákov porazí nejlepšieho súpera. Ale je jeden z najlepších. Okrem dobrého obsadenia (Rick Moranis,Ed O´Neill) má výbornu atmosféru a velice podarené vtipné scénky! Hlavní hrdinovia sú bratia O´Sheaové, Kevin je velice schopný trenér amerického fotbalového mužstva a majiteľ prosperujúceho obchodu s autamy, Danny je vceľku obyčajný opravár. Ale keď vznikne rozpor medzy bratmi kvoli dcére Dannyhér, ktorú Kevin nechce vziat do mužstva ak keď je nejlepšia hráčka v meste a zdôvodní to tím, že je dievča, vytiahne Danny ako ten nejlepší otec do boja a zostaví mužstvo z detí, ktoré Kevin odmietol, a čo sa stane s týmom, ktorý zo začiatku vypadá ako kuriozita vo svete amerického fotbalu sa dá ľahko domysliet. ()

• Natáčení probíhalo v Kalifornii, konkrétně v Arroyo. (reich)