The Silent City

• USA The Silent City
všechny plakáty
Krátkometrážní / Sci-Fi
Irsko, 2006, 7 min

Příběh nás zavede do jakéhosi města budoucnosti zpustošeného válkou. Sledujeme drama tří vojáků, kteří se potřebují dostat přes nebezpečnou zónu plnou sniperů a pastí. (J.Connor)

merigieren

Jako intro k nějaké hře ucházející, ale jinak nic moc. Vlastně jde jen o takový průlet kamery nad zpustošenou krajinou, celkem chytrou zápletku s mrtvým ostřelovačem, jen když otevřeli herci ústa, tak šel film do kytek. ()

PEZ

Wow, tak Ruairi Robinson si skusil natocit po animovanych filmoch kratky film a je to nastrel niecoho velkeho. Vobec by mi nevadilo, keby to malo aj 3x viac ako 7 minut. Atmosfera husta tak, ze som nedychal, kamera, strih, vsetko na vybornu. Nechapem ako sa podarilo ukecat Cilliana Murphyho do toho maleho kusku, ale ma za to u mna bod. A teraz chcem od rezisera nejaky celovecerak. Zeby Last Days On Mars? ()

Respex

Velice zajímavý filmeček. Musím říci, že klasický celovečerák v podobném duchu by mi vůbec nevadil. Za mě 4*. ()

soldiersn

Klasické post-apokalyptické téma… Je to velice krátké a takřka o ničem. Ale pokud by se stopáž ztrojnásobila (minimálně), tak věřím, že by se snímek v rukou Robinsona zlepšil (čímž myslím rozvést příběh, protože žádné jiné výhrady nemám). Takhle to na mě působí za 3*. ()

MaxForValue

Dosť dobre vykreslená mrazivá atmosféra post-apokalyptického sveta zpustošeného vojnou, v ktorej sa traja vojaci snažia dostať cez územie "nikoho". Škoda len, že nevieme čo, kto, ako kde a sme odkázaní len na naše subjektívne pocity. Každopádne, počas siedmich minút skutočne dobre rozhohraná šachová partia. ()

kriplozoik

Exemplární ukázka toho, že žádné množství speciálních efektů ani známých herců ani peněz nenahradí dobrý příběh. ()