Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

suicide

Další do vlastních řad střílející film. Takové skvělé uvodní reklamní trailery už jsem navíc dlouho neviděl. Možná podle nich natočí někdo i skutečné filmy... Hláška, která mě nejvíc dostala? Ben Stiller drří urvanou hlavu režiséra a klidně přesvědčuje ostatní - klid, to je rekvizita se sirupem místo krve...mlask.. se sirupem s příchutí krve. ()

Maq

Zaujal mě ten nápad. A úvodní upoutávky mě srdečně rozesmály. Doufal jsem, že dostanu inteligentní humor zesměšňující kulturu hollywoodských blockbusterů a celý ten debilní humbuk okolo. Jenže kdepak. Je to parodie přesně na intelektuální úrovni parodovaného, jenom fekální a kopulační humor. ()

MATADOR

Bezkonkurenční nářez letošního roku. Ben Stiller natočil ujetou akční komedii, která si dokáže dělat srandu ze všemožných filmů a herců. Sice asi po půl hodině se začne Tropická bouře potýkat se slabými místy, ale myslím si, že výsledný efekt za to stojí. Herecké obsazení je vážně skvělé a všichni ti zúčastnění dokáží vytvořit z Tropické bouře něco nezapomenutelného. Především Tom Cruise, který házel hlášku za hláškou a jeho role byla ta nejlepší, co tenhle film nabídl. Povedené, originální, akční a především vtipné - něco, co tu dlouho chybělo. 75% ()

Sigurd

Tropická bouře je film dvou tváří. Skvělé herecké obsazení plus dvě smíchem uslzené patnáctiminutovky na začátku a konci filmu. A zbytek? Ten už si tolik superlativů nezaslouží. Nevím, zda za mé rozpolcené hodnocení může neznalost parodovaných originálů, nedostatek smyslu pro humor či nadměrný obsah THC v krvi. Samozřejmě, je zde ještě další možnost. A to, že si jednoduše páni scénáristi vybrali slabší chvilku. Škoda, že trvala tři čtvrtiny filmu. Dávám tedy pouze 3 *, ale jen kvůli Robertu Downeymu jr. a Tomu Cruisovi, který se konečně herecky našel. Díky Tome! ()

swed

Solidně natočená komedie, která má spousty hluchých míst. Přiznávám, že jen málo filmů mě dokáže rozesmát, tomuhle se to po většinu času nepodařilo. Ano, bylo pár vydařených fórků, ale zbytek byla jenom předvídatelná vata s lehkým úsměvem. Plus si zaslouží především Downey a Cruise. 6/10 ()

YURAyura

10/10 Vyborna vymyvacka a velke prekvapeni v pripade, ze znate emericke filmy z pralesa. Uvodni trailery neuveritelne, stejne jako Robertova maska, Benovy svaly a Nickovi ruce. Jackuv humor uz byl poslabsi, nastesti koseni vlastnich rad producentu, reziseru a jinych holywudskych swini nejen diky Tomovi paradni. Po hode doooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooohe dobe jsem byl spokojeny jaky hodnotny bijak jsem mezi tema ostatnima $rackama videl, takze odpoustim i zmrseny zaver - kdyby se vic snazili Be Cool mohl byt podobne dobry.... ()

Herr_Flick

Intro a začátek této komedie nasazují laťku hodně vysoko. Postupně ale úroveň značně klesá. Výjimkou jsou snad jen fiktivní filmové upoutávky, představování herců a občasné geniální fórky. Škoda jen, že těchto okamžiků nebylo ve snímku ještě více, pak by to bylo i za 100%. Našlapaný soundtrack, Blond Jack Black & Black Robert Downey Jr. zachraňují tomuhle filmu krk. ()

Aiax

Ben Stiller pokračuje v režijní i herecké sérii znamenitých parodií, tentokrát na Holyvůd. Spektákl je to parádní, obehraná klišé zparodovaná vkusně (rozuměj - neurážejí inteligenci) a vtipně (většinou), Robert Downey je ne-u-vě-ři-tel-ný, napsaný i zahraný, a Tom Cruise se ode mě dočkal rozhřešení. Kdyby bylo po mém, ještě bych ubral toho slapstiku a pitvořících se Asiatů ve prospěch větší sofistikovanosti a přilil šťávu někam doprostřed filmu, kde to občas drhlo nudou, ale nač brblat, když jsem se lépe nekomedil snad od Borata. 80% ()

Duotone28

Tesil som sa na to...co byva povacsine vzdy kamenom urazu vyslednej snimky. Musim ist pod tri...co neznasam,lebo vsetko pod tou hranicou je u mna len strata casu,nazdar ()

FilmFan24

Hollywood už není takový, jaký býval a už vůbec není a nebude starým dobrým Hollywoodem. A potřeboval řádně provětrat! A Ben Stiller? Ten nevětrá, ale přímo bouří v dozajista té (nej)lepší komedii roku, která ve výsledku dává Hollywoodu co proto! Zaslouženě! Scénář záměrně "vykrádá" kdejaký známý či méně známý anebo rovnou kultovní film hlavně proto, aby ve výsledné podobě zahraný celou plejádou Stillerových dobrých přátel naservíroval nám divákům porci inteligentní zábavy ukryté na první pohled v obhroublých vtípcích. Downey Jr změněný k nepoznání, Black prdící a fetující, Coogan bez hlavy a...no je jich tam spousta, herců hollywoodských. No a postava producenta jdoucího doslova přes mrtvoly zahraná a zarapovaná Tomem Cruisem je kapitolou sama pro sebe. A výprava? Ta je na komedii byť s notnou dávce akce nebývalá a akční scény plné výbuchů jsou mnohem lepší a propracovanější než v kdejakém válečném spektáklu. A vůbec, jdu dát rap! 4 1/2 * ()

salalala

Předně, na komedie moc nejsem. Přesto jsem do Tropické bouře šel a nelituju. Úvodní trailery jsou parádní a dost mě dostaly. Tropická bouře si dělá legraci z Hollywoodu jako takového i z hvězd a jejich manýrů. Začátek celkově se mi hodně líbil, je tu hodně vtipu a není to trapné. Downey Jr. s Noltem jsou prostě skvělí, hlavně ta scéna, kdy nevědí, jestli mají plakat, nebo ne. A do toho vynikající Coogan. Potom se ale něco stane a ten film upadne. Nevím, prostě mě nějak začal trošku nudit a přišlo mi, že vtipu ubylo. Tom Cruise v excelentní roli producenta to sice svými hláškami a projevem oživil, ale stejně mi to pak přišlo nějaké mdlé. Ale díky Downeymu jr., perfektnímu Cruiseovi a Noltemu a částečně i Stillerově režii je Tropická bouře velmi povedená parodie, která vyčnívá nad současnou konkurencí. 60% ()

grogodil

Začínal som s úškrnom od ucha k uchu, ešte nezačali ani len úvodne titulky. Hold očakávania boli vysoké. Potom to šlo len z kopca už a na lepší priemer to vytiahlo asi tak prvých 15 minút, do role maximálne vžitý a ponorený Downey Jr., fuckujúci Cruise a záverečný akčných 15 minút.... Narážky tam síce cítiť je pomerne často, no akosi mi neprišli vtipné až tak ako som očakával a ako to možno Stiller plánoval...... 5/10, viac nedám ani omylom ...a to mám Stillerovho Zoolandera naozaj v osobnom zlatom komediálnom fonde ()

Colonist

Poměrně zdařilá parodie na Hollywood a válečné filmy. Co se týká Bena Stillera jako režiséra, jedná se o jeho rozhodně nejpovedenější snímek (soudím podle Cable Guye a Zoolandera, jeho prvotinu z roku 1994 jsem neviděl). A šlo mu to nejen za kamerou, ale i před ní. Spolu s Robertem Downeym Jr. a Tomem Cruisem (na kterých si maskéři dali doopravdy záležet, Downeymu byste snad i věřili, že je "Afroaustralan" odjakživa) celý film táhnou, ačkoliv se zbytek party s nimi snaží držet krok. Takový Jack Black hrál tak, jak je pro něj typické. Chvílemi byl trapný, jindy jsem se zase nemohl přestat smát. A tak je to v podstatě s celým tímhle filmem. Dobré momenty, odzbrojující hlášky, vtipy a narážky na jiné bijáky se střídají s hluchými místy, podivnostmi v ději a s trapnostmi, které si klidně mohli odpustit. Během sledování mé hodnocení stále kolísalo mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale některé hlášky byly opravdu nezapomenutelné, a proto se přikloním k tomu lepšímu. Bavil jsem se. A to bylo také to, co jsem chtěl. ()

halogenka

Je škoda, že to Stiller úplně režijně nezvládnul, místy jsem se opravdu nudila. Jeho jediné štěstí je, že obsadil, koho obsadil (i tak si ale nejsem jistá, jestli potenciál herců-postav využil)... Některé gagy dobré, začátek a konec supr, ale nestačí to, Stiller zůstal stát kdesi v půli cesty. Měl by se podívat na Žhavé výstřely, aby viděl, jak se to dělá. ()

kajas

Ty trailery v úvodu mě hodně navnadily a zklamaná jsem v podstatě nebyla. Film mě neskutečně bavil, i když si většinou na vulgarismy nepotrpím. Dost mi ale vadil Black (nikdy jsem ho nemusela) a u některých válečných scén jsem se trošku nudila. Všechno ale vynahradí Downey a hlavně Cruise! Toho chlapa mám čím dál radši, mile mě překvapil. Tenhle film se Stillerovi vážně povedl. ()

Kopik

Začátek naprosto skvělý a nehorázná sranda ale pak to trochu vyšumí a vrátí se to zpět až po půlce filmu. Herci to zvládli dobře, já jsem se docela dobře bavil po celou dobu filmu. Hlášky producenta mi přišli tak vtipný, že jsem spadl z postele když jsem se na to díval (nekecám,vážně),nebo porovnání retardů od Robert Downey Jr - mazec. Já jsem od tohoto filmu moc nečekal, takže pro mě překvapení, které se mi moc zamlouvá a minimálně jednou se chci ještě na tuto akční komedii podívat. Takže Ben Stiller, Jack Black, Robert Downey Jr., Tom Cruise a spol. bravo. Tom Cruise: Podívej sráči, mám teď práce nad hlavu, tak odprejskni, než ti ufiknu ptáka nacpu ti ho do prdele :D ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)