Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stanley je mladý muž, kterému se v životě zrovna nedaří. Dělá podřadnou práci, přátel moc nemá a přítelkyni také ne. Kromě toho je nešťastně zamilovaný do kolegyně v práci. Při nezdařeném pokusu o sebevraždu ho vyruší ďábel George a výměnou za jeho duši nabídne, že mu splní sedm přání. Stanley smlouvu podepíše a začne si plnit sny. Nejprve si přeje být intelektuálem, který okouzlí kolegyni Margaret přesně formulovanými názory, poté bohatým obchodníkem, který jí koupí, na co si jen vzpomene, pak zpěvákem popu. Všechna přání však postupně ztroskotávají, žádné nedopadne, jak si Stanley přál. Na vině je ďábel, který se do realizace jednotlivých přání plete a více či méně nápadně je Stanleymu kazí. Ten je ze všeho znechucen a omylem si další přání vyplýtvá, když řekne, že by chtěl být mouchou. Ani jako s hmyz však vztah s Margaret nikam neposune. Stanley chce všeho nechat a nic už si nepřát. Ale ďábel dál pokouší… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (34)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Sedm jakýchkoli přání za duši se zdá být slušný kšeft, ale ďábel není žádná charita, takže místo Stanleyho šťastného života nastává zábava pro nezúčastněného diváka. Cook si svého poťouchlého ďábla vyloženě užívá, Moore se jako loser snad narodil a Raquel Welch je v roli Chtíče naprosto přesvědčivá. Snad jen těch nezapomenutelných scén, třeba jako řádění řádových sester při svatém hopsání na trampolíně, bych snesl o hodně víc. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Je to zajímavé, ale originál je podle hrstky současných hodnotících na CSFD téměř neznámý, zatímco velmi průměrný americký remake, který si jako jediné plus může připsat pohlednou ďábelskou svůdkyni, je velmi známý a poměrně oblíbený. Přitom Donenův snímek ten americký převyšuje podle mého rozdílem více než jedné třídy. Jeho kladem je typicky britský jízlivý humor, chytré dialogy a vtipný scénář, který říká docela dost o věčném sváru mezi milostným ideálem a velmi přízemní realitou. Celkový dojem: 75 %. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Skvělá intelektuální britská crazy komedie, při níž se nudím. Tak nevím. Film je plný vtipných velmi britských (o humoru nemohu říci nic lepšího) gagů. Námět je vpravdě roztomilý a ďábel Petera Cooka je k sežrání. A přesto se asi třetinu filmu vyloženě nudím a další nemastnou neslanou třetinu prostě přežívám. Něco tu nehraje a já nevím přesně, co to je. Že by příšerný český dabing? ()

joehot 

všechny recenze uživatele

Plný počet možná ne zcela právem, vzhledem k několika málo hlušším místům, rozhodně je okouzlený o dvě třídy lepším snímkem, než jeho moderní americký remake. Jízlivý a cynický anglický humor mi sedí, představitelé dvou hlavních rolí jsou parádní (ovšem nejlepší je Raquel Welch jako Chtíč) a skvělých hlášek je tu habaděj. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Stanley Donen byl v roce 1967 ve formě a po Dva na cestě jsem se nakonec výborně bavil i u Okouzleného. Hlavní hrdina, šílený loser pracující u hamburgerů zoufale touží po servírce, kterou neumí sbalit a ďábel mu výměnou za duši nabídne 7 přání, aby ji získal. Každé přání, sebelépe vymyšlené mu ale zlomyslně kazí. Ten film má dvě chyby - zaprvné ta holka je ošklivá a úplná pipina a zadruhé hrdina je příšerný loser a Dudleyho Moora moc nemusím. A navíc to v podstatě nijak nedopadne. Bohatě to ale vynahrazuje doslova gejzír nápadů a fantastický ďábel v podobě Petera  Cooka. Ten každou volnou chvilku škodí různými prkotinami, ale je to ohromný sympaťák. Moc se mi líbilo jak to bylo vymyšlené - Bůh jako namyšlený šmírák co kašle na lidi a vyžaduje nonstop obdiv, zatímco Ďábel je někdo koho to uctívání přestalo bavit, je v podstatě přátelský a škodí prostě protože musí. Perfektní zlomyslnosti, trefné stvárnění hříchů či nebe, perfektní segmenty (jeptišky!, animované mouchy) a režisér si nepokrytě dělá srandu tu z moderní pop music, tu z muzikálů a náboženství. Remake jsem nikdy neviděl, ale musím se někdy podívat, jestli to bude aspoň stejně dobré. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • V českém znění používá ďábel (Peter Cook) jako magická slova „Audrey Hepburn" a „JFK", kdežto v originálním znění vyslovuje jméno herečky Julie Andrews a amerického prezidenta LBJ, tedy Lyndona B. Johnsona. (realhound)

Související novinky

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno