Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

tartan

Už tradične skvostná animácia, historicko-fantasy príbeh (u mňa výrazné plus), sympatické postavy, skvelé gagy (v jednom momente som sa smial, až sa mi slzy kotúľali dolu po tvári), fajn akcia a dojemné finále, to je v kocke Neskrotná (či Rebelka alebo Brave - distribútori sa evidentne nedokázali ujednotniť). Pixar u mňa opäť naplno boduje. A celkom sedí, čo som čítal v jednej recenzii, že tento film je vhodný najmä pre matky s dcérami - pretože je primárne o matersko-dcérskom vzťahu... ()

mathiel

Povedený příběh, během kterého jsem se velmi pobavila, ale chvílemi jsem zběsilým mrkáním zaháněla slzičky... Ještě, že to dobře dopadlo! :o) ()

tunackova

Je až neuvěřitelné, jak se dá tak hezký příběh pokazit hloupými vtipy a nedomyšlenými scénami. Bylo mi až líto, že se malé děti, sedící okolo mne v kině, smály jen sprostým a příliš jednoduchým vtipům.. ()

jafuska

Krásná animovaná pohádka s podkreslením skotské hudby, ano takto si představuji animovanou pohádku, nejen pro krásný příběh, ale pro právě již zminovanou animaci, která se teda fakt povedla, příběh krásné rudovlásky, která si jde za svým protože moc dobře ví, kde se cítí nejlépe a jak by měla žít svůj život, pohádka nejen pro děti, ale i pro dospělé, ()

Korbelka

Krásná grafika, příjemný pohádkový příběh, osvěžující vynechání ústřední lásky mezi princeznou a nápadníkem. A co se týče zpracování záporné postavy... být mi 15 tak bych neusnula. ()

boombang

Moc hezký film o krásných vlasech a o tom, že maminku má každý člověk jen jednu a jen jednou, a měl by si jí proto vážit. Nemálo pěkných scén i gagů potěšilo i rozesmálo, jen se trochu obávám, že se mi už navždy budou plést s těmi z filmů Na vlásku a Jak vycvičit draka (a oba jsou přece jen lepší). Ale i tak velmi kouzelných 100 minut. ()

mark9th

Tak tomuto naozaj treba pridat trosku odvahy, nakolko mi to vsetko pride az privelmi detske. Vizual ujde, ale ani neviem preco, ja som cakal taku slabsiu Mononoke a bol by som spokojny. Tu uz odbocujem, ale z mojho pohladu viac akcie by nezaskodilo . 60% ()

Mugs

Na Pixar nevšední příběh, který není nijak oslňující, ale ani nenudí. Za normálních okolností ***, ale vzhledem k tomu, že se to tam hemží zrkama a jeden z nich je dokonce jmenovec ( Hubert), tak musím jednu přidat. ()

Renie42

Nic jsem od toho zázračného neočekávala, ale líbilo se mi to. Příběh byl tak trochu jednoduchý a v některých pasážích předvídatelný. Nejvíc mě dostalo to rezavé kudrnaté háro hlavní hrdinky. ()

Mistr_Moon

Zajímavý a nejspíš i originální nápad, ale do pěti hvězd tomu přecejenom něco chybělo, možná to chtělo přidat pár minut stopáže protože film uhání zběsilým tempem kupředu a ani na chvíli se nezastaví. Velmi působivá byla bitka medvědů, kterou bych menším dětem raději neukazoval - mohly by pak mít zlé sny... Jinak skotský přízvuk je úžasný i když bez titulků bych nerozuměl asi ničemu ;) ()

MadMax3

Stare Skotsko, velmi dobra tema, krasne urobene prostredie, v celku odvazna zapletka na rozpravku (stale to v tom Pixare je), aj ked je to mierne predvidatelne. Aj tak stale zabavny film, pri ktorom som sa schuti zasmial a na zaver tlacil slzu v oku. 75% ()

Pajotka

K dobru lze přičíst pěkná animace a také to, že princezna byla konečně zrzka a ne modrooká blondýna.Jinak jsem docela zklamaná. Příběh jako by pocházel už z naprosto vyčerpané studnice nápadů podobných pohádek. Pro mě osobně byla i docela nešťastná volba doby do které byl příběh zasazen. Nechci tím říct, že je Rebelka špatný film, ale bez jediné přidané hodnoty (kterou mi film opravdu nenabídl) neplánuji vidět ji někdy znova. ()

Themilhaus

Pro mě určitě příjemné zpestření oproti vánočním pohádkám , které už pro mě začínají být ohrané.. Sice to nebyla klasická "pixarovka" ale to si myslím, že ničemu nevadilo. Byla to pohádka se zajímavým, originálním nápadem s dobrým příběhem bez zbytečných propletenin kde nechyběli ani vtipné prvky :) .. Za mě určitě zasloužené 4 hvězdy :) ()

Cherry_Bomb

Disneymu sa opäť podarilo niečo výnimočné! A to prísť s niečím originálnym čo tu ešte nebolo, vniesť do príbehu humor, ktorý sa hodí na dnešnú dobu a poriadne chytiť diváka za srdce. Bola som ,,zažratá" do deja, hlášky ma rozosmiali a dokonca ma táto rozprávka dojala k slzám. Neskutočne sympatické postavičky vrátane hlavnej hrdinky Merindy. Jednoducho Disney pixar znova nesklamal. ()

Fenris 13

Druhá polovina filmu lehce ztrácí dech, ale pořád je to nadprůměrný animák. Hlavní hrdinka je skvělá...ty vlasy...medvěd Mordu je záporák jaksepatří a ten skotský přízvuk.....výtečné. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014