The Native Americans

všechny plakáty

tuwanakha

Výborný dokument o původních obyvatelích Severní Ameriky. Rozděleno do šesti částí podle kulturních oblastí (Severovýchod, Severozápad, Jihovýchod, Jihozápad a dva díly věnované Pláním). Příjemná hudba a rozhovory současných největších osobností jednotlivých oblastí dělají z tohoto dokumentu výjimečnou záležitost. Série The Native Americans, je dokumentární cyklus věnovaný jednotlivým kulturním oblastem severoamerických indiánů (těch je deset, série se věnuje pěti největším a nejvýznamějším). Například první díl je věnovaný oblasti Northeast (tedy lesním indiánům, především Lize Irokézů). Na začátku je nám představeno zhruba deset nejvýznamějších žijících indiánských osobností (Oren Lyons - náčelník a strážce wampumů, Tom Porter- náčelník, aktivista, John Mohawk - historik, A.Shenondeoah - rodová náčelnice, historička atd). Tito lidé provází celým 50 minutovým dokumentem, který obsahuje naprosto unikátní historická videa (i 100 let stará) ze života v té oblasti, nesčetně obrazů, fotografií, současné videoukázky z té oblasti. Většina těch osobností vypráví o historii svého národa, o tom jak se co dělalo atd. Je to tedy něco jako 500 národů, ale na výrazně vyšší úrovni. ()