112

(pořad)
Reality-TV / Dokumentární
Slovensko, 2006, 40 min

Dokument s názvom 112 je tzv. citysoap formát určený pre všetkých, ktorí majú radi vzrušenie a zaujímajú ich akčné, rušné, napäté, ale pritom každodenné udalosti všedného života. Každá časť zachytáva príhody, ktoré sú svojou podstatou dramatické: zásahy policajtov, hasičov či záchrannej služby... Televízny divák uvidí veci „z prvej ruky“ – bezprostredne zažije situácie, o ktorých doposiaľ iba počul a ktoré sa pritom stali možno len niekoľko ulíc od neho... (TV Markíza)

Colour

Čo ma vždy pobavilo na 112 bolo, keď bol výjazd , záchranári vystúpili a k zranenému človeku sa blížili tempom a la "ja mám času dosť, kam sa ponáhľať". Robiť biznis z ľudského nešťastia je vizitkou našej drahej Markízy (viď Modré z neba, Reflex, Bailando, Najväčšie tragédie Slovenska atď.). Ďalšia zbytočná volovina. ()

Zemi11 odpad!

Očekávaní bylo možná až přehnané. S nadsázkou řečeno, ukázky maxinaturalistických scén z běžného života po pár dílech zmizely. Přečkat 30 minut patlavé, těžko stravitelné omáčky, abych jako zlatý hřeb večera viděl zloděje, který okradl babičky z Kostoprče, to vážně není to, k čemu má duše táhne. Nechuť ke 112 ještě umocňuje značně přisládlý moderátor. Dokázal bych si tam představit spíše simírovskogerchánovské nebo drhousovské typy, dokonce bych v roli uvaděče skousnul i Marka Vašuta, ale tvář Tomáše Maštalíra se prostě a jednoduše k "drsným" scénám nehodí. ()

MaxForValue

Pre mňa jeden z najlepších dokumentov, ktoré televízie kedy ponúkali. V tomto programe nejde o samotné príhody, ale o ocenenie práce všetkých záchranných zložiek, na ktoré tak radi a často nadávame. Samotné príbehy ukazujú, čo všetko si títo ľudia musia vo svojej práci pretrpieť. To, čo 99% z nás nie. ()

MM_Ramone

Až ma raz začne niekto filmovať, keď budem, nedaj Bože, ležať rozbitý (po nejakej nepríjemnej udalosti) niekde na ulici, tak verte tomu, že ešte z posledných síl vstanem a omlátim mu tú kameru o hlavu. To budú mať potom naozaj lukratívny materiál do tejto pochybnej reality-show. Ľudia, ktorí robia reláciu "112", nie sú filmoví tvorcovia, ale iba banda hnusných supov, ktorí chodia s kamerou policajtom za prdelou a filmujú ľudské nešťastie. Vôbec sa mi to nepáči, ale za ten zvrátený nápad, točiť takúto show dávam jednu hviezdu. * ()

JohnMiller

Och, aké prekvapenie, škoda, že som to nezachytil, vtedy, keď to chodilo v TV. Pozrel som si iba 2 časti, a bol som prekvapený, čo za realistické príbehy sa môžu diať ošetrovateľom v nočných a ranných hodinách Bratislavy. Skoro všetky miesta, ktoré som tam videl som poznal... Od starého mesta až po pentagon. Dúfam, že sa v takomto formáte neobjavím raz aj ja :) ()

Časové pásmo bylo změněno