Nahoru a dolů

• USA Eastbound & Down
Komedie / Sportovní
USA, (2009–2013), 13 h 56 min (Minutáž: 26–31 min)

Danny McBride, Steve Little, Katy Mixon, Elizabeth De Razzo, John Hawkes, Andy Daly, Ben Best, Tim Heidecker, Ken Marino, Efren Ramirez, Ana de la Reguera (více)

Série(4) / Epizody(29)

Kenny Powers (hraje ho spoluautor scénáře Danny McBride) býval baseballová jednička a hrál v první lize, ale do cesty mu vstoupily dvě věci: pokles formy a nesnesitelná povaha. Poté, co jeho skvělá kariéra pohasla, mimo jiné i proto, že byl nařčen z užívání steroidů, se Kenny vrátil domů do rodného města v Severní Karolíně, kde s nechutí nastoupí jako záskok za učitele tělocviku. Bydlí u svého bratra Kevina, ale i když je na dně, vydoluje v sobě odhodlání udělat všechno pro to, aby se vrátil... (HBO Europe)

Dale

Nestačí len šukanie, šňupanie a fuckovanie, aby sa zo seriálu stal kult. Občas celkom podarené vtípky, no väčšinu častí len márne čakáte, na čom by ste sa zasmiali a ten asshole v titulnej roli vám už nepripadá smiešny, ale len trápny. ()

ladko

Skvelá záležitosť, ktorá má jedinú chybu - že prvá séria má len 6 častí. Dúfam, že druhá séria bude mať častí viac. Charaktery sú vtipné, počnúc looserom Kennym, ďalej jeho najlepším kamarátom/asistentom Steviem(jeho "prerod" je to najvtipnejšie, čo som za dlhú dobu videl) atď atď...A nedá sa zabudnúť na výborné dvojepizódové Willove cameo. Eastbound and Down sa od tých klasických sitcomov odlišuje dosť, či už originalitou, R-kovosťou, previazanasťou príbehu-kde jedna časť končí, druhá začína a ku koncu dokonca pridá aj fungujúci dramatický rozmer. Bravó HBO, tlieskam a klaniam sa. ()

mysiak

Best fucking new show from HBO...strašne návyková záležitosť s množstvom hlášok a geniálnym Dannym McBrideom..proste povinnosť pre humorom bažiaceho diváka. ()

dr.Orlok

U první série jsem si na nesympatického Kennyho Powerse musel zvykat, protože mi připadalo, že je až moc velké hovado..Ve druhé sérii je toto lépe vybalancováno a hlavně mexické dobrodružství má lepší a košatější příběh. Druhá série má také naprosto perfektní soundtrack. ()

grogodil

Na prvý pohľad z toho cítiť, že v tomto musí mať prsty Ferrell a celá tá jeho banda z Fratpacku. Už on ako Ron Burgundy či Ricky Bobby ukázal svetu, že egoistické namyslené šovinistické hovado v hlavnej úlohe môže fungovať. Lenže to, čo zosobňuje Danny McBride tu, to je úplne iný level dementnosti. Jeho bývala baseballová hviezda Kenny Powers je totiž naozaj neskutočný namyslený, do seba zahľadený chujomet, ktorý si o sebe myslí, že je lepší než Chuck Norris a aj vo svojich najpokornejších chvíľkach to dáva každému naokolo povýšenecky "zožrať. Až sa človek občas sám seba pýta, ako to tvorcovia dokázali, že divák fandí a súcití s takto exemplárnym kusom totálne vypatlaného osla. Samotný humor je taký akýsi typicky americký, postavený na fuckujúcich prestrelkách, no do huby neznesiteľného Kennyho naozaj pristane a takmer vždy keď otvorí tú svoju nevymáchanú hubu, tak z nej vypadne nejaká naozaj brutálna zabijácka hláška. Prekvapivo veľmi slušná zábava a tešíme sa na druhú sériu. ()

Fanucci

Politická nekorektnost a buranský humor za každou cenu. Opravdu vtipných hlášek je tam minimum v porovnání s těmi, které člověka svou oplzlostí nebo imbecilitou šokují resp. mají šokovat. Nic extra... ()

Axis

Aneb seriál kde je hlavní hrdina ultimativní kretén, co má talent od boha, mozek jadernýho fyzika, k tomu péro jako mamba a skončí jako vyfetovaná nicka v roli trenéra na základce, kde si z něj všichni dělaj prdel, se jen tan nevidí. V podstatě neznám žádnej jinej s tak negativní hlavní postavou, kterou ale musíte milovat i když jsme dle něj všichni v prdeli! ()

Joe321

Tohle se opravdu těžko popisuje. Geniální záležitost s prvky Frat Packu (Ferrell s bílym hárem rozhání dav baseballovou pálkou) a tunou dokonalých hlášek. Danny R. McBride si svojí roli egoistického blbce úživá na plno. Škoda jen, že v posledních dvou dílech tenhle kratičký seriál ztrácí svoje tempo a originalitu. Začne se hrát na vážnější notu a vy už víte, kam směřuje. Každopádně nasmál jsem se hodně a často hystericky. -"Just like in life, all of my successes depend on me. I'm the man who has the ball. I'm the man who can throw it faster than fuck. So that is why I am better than everyone in the world. Kiss my ass and suck my dick, everyone." ()

Wormboy

KENNY FUCKING POWERS je hovado nadpozemskych rozmerov bez stipky sudnosti, sebareflexie a prepojenia s realitou. V prvych dvoch seriach sa divakovi postupne dostava pod kozu (1.seria 3/5, 2.seria 3,5/5), aby to v tej tretej s Tobyho prichodom rozbalil v plnej sile, pri jej zavere som siel do kolien (5/5*) ()

bartias

Šestidílná mini série je tak sprostá, hrubá a neurvalá, jak si ji HBO mohlo dovolit natočit. Tedy pořádně! Drzost příběhu. ve kterém se padlá baseballová hvězda vrací do rodného balíkova, aby se ukázalo, že největším balíkem je ona sama, je právě tím zábavným. Poslední dva díly jsou nejlepší, protože spějí k dobře vymyšlené pointě. Druhá řada si zachovala stejně drzý tón, ale její humor poklesl spíše k průměru. ()

kinghome

Kenny je ten největší čůrák a nezaslouží si obdiv ani slitování, jenže ho prostě musíte milovat. Danny McBride si zahrál ukázkovou svini a hláškovací mašinu, což mu jde ze všeho nejlíp. Co díl to hláška, přemýšlel jsem jak vymyslí další série a série v Mexiku je snad ještě lepší než ta první. Mioval jsem ty narážky a nekompromisní humor. Čistokrevná černá komedie a můžu konečně říct, že se nějaká televize nebojí natočit černočerný komediální seriál a nebojí se toho, že je nějakej Mexikánec zažaluje. Další věc je debilní Stevie, kterej je příšernej řiťolezec a situace do kterých se sám naveze jsou úžasný. Zatím mám shlédnutý 2 série a budu pokračovat ve 3. a finální 4. sérii, snad nebudu muset snižovat hodnocení. Nejlepší hláška: " Nespadni do řeky, aby si někdo nemyslel, že tam plave hovno" ()

neoBlast

[První série] Hledali jste většího kokota než je David Brent, Michael Scott a Andy Millman dohromady? Danny McBride je skvěle padnoucí do role extrémně egoistického vidláka co si nevidí do huby, až má člověk chuť mu jít jednu vrazit. Partička od Zprávaře a kolem Davida Gordona Greena (tenhle kluk má fakt talent) si trochu blbne na HBO a je to moc velká psina - tahle svoboda co všichni zainteresovaní tvůrci dostali je velmi prospěšná. 1. sezóna 80 % 2. sezóna 85 % [Třetí série] Nevěřil jsem tomu, ale po výborné zastávce v Mexiku začal Kenny Powers nadhazovat ještě lépe, a ač je po třetím striku se seriálem konec, zůstanou nám výborné vzpomínky na nejstylovější charakter televizní historie. Kenny, budu tě uctívat, bude na tebe referovat a budu tě doporučovat i v českých buranských hospodách. 3. sezóna 90 % ()

ScorM

Maloměstská monumentalita. Jeden z nejnedoceněnějších (přitom je to HBO!) a zároveň nejlepších seriálů. Definitivní konec se 4. sezónou snad nenastal (i když je to v tuto chvíli důstojně završeno) a po pár letech doufejme v další kapitolu. ()

asirtes

Kenny Powers je v podstate sympaťák s trochu väčšími gulami, ako sú očividne vkusom oplývajúci potomkovia Svätoplukovho semena zvyknutí. Je to síce pomerne rázovité čune, ale z huby mu niekedy doslova lezú seriózne múdra. Veškeré komentáre tu však nabádajú k tomu, že je to hádam spoločensky najnekorektnejší týpek na planéte, ale iste tomu tak nie je. Vysrať sa susedovi pred dvere, zazvoniť a pýtať si od neho toaletný papier je bežná prax Branislava G., ktorého jemnosť ducha, zmysel pre detail a pôvab bizarre finesy, žiaľ Kenny Powers, aj keď v platinovom prevedení McBridea, ešte jaksi nedosahuje. Kenny hovado je, o tom žiadna. Na akom levely ale fungujú taký Laco Déczi, alebo to enormné hovado s nickom verbal to už je záhada blézpič (ako napr. samovoľné zvracanie v spánku už po jednej fľaši vodky), prosto záhada, ktorá zostane záhadou už len preto, že o jej odhalenie stojí akurát tak Mr. Nobody. Ynu, na to sere pes. Eastbound & Down je úmerne zábavná pičovina. ()