Poté, co přišel o ženu při ošklivé automobilové nehodě, se Luke Gibbon (Držitel Ceny Akademie® Cuba Gooding Jr. - Nejlepší herec ve vedlejší roli za film Jerry Maguire, 1996) probouzí v nemocnici a zjišťuje, že jeho kdysi idylický život se ocitl na pokraji zkázy. S implantovaným smrtícím mikročipem a pod pečlivým dohledem ředitele společnosti Hope Industrie (Val Kilmer) Gibsona neustále sužují zvláštní vize a pronásledují výjevy z minulosti, na které si nepamatuje. Jedinou jeho nadějí na přežití je skupina hackerů, která by mohla vědět, jak zastavit nebezpečnou korporaci dřív, než bude pozdě. Ve vedlejší roli se objevuje Michael Ironside (Terminator Salvation). (oficiální text distributora)

Smok

Kuba by už aj mohol začať čítať scenáre, keď sa v nejakom filme rozhodne hrať. Ináč si po účinkovaní v "Armáde jednoho" tento jeho ďalší omyl neviem vysvetliť. Vala Kilmera som už tiež videl v lepších roliach ako s tým príšerným účesom v štýle "celú noc som čumel do ventilátora". Celkovo sa z tohto nepodarku nakoniec vyvinula len prostoduchá reklama na nadnárodné spoločnosti, aj napriek tomu, že snaha bola o upozornenie na to, aké sú zlé. ()

Yardak

Příběh o korporacích, které vládnou světu není špatný, ale nic nového pod sluncem v budoucnosti to opravdu není. Celkově průměrné Sci-Fi, škoda jen malého rozpočtu a ke konci radši nepočítejte, kolikrát dokáže Cuba Gooding vystřelit z pistole :o). Plus docela vtipné úvodní titulky. Dalšímu dílu se nebráním. ()

st.jim

Což o to, nápad to nebyl věru špatný. Herecké obsazení také ne, ale kdo je sakra ten Ernie Barbarash a kde bydlí? Dal bych mu pohlavek za to, jak tenhle film zpackal. Patlála, patlála - poďála, poďála. Nedomyšlené scény spolu s neskutečně toulavou kamerou, která mi občas lezla na nervy. A chudák Val, právě díky této roli složil zkoušku, jak správně uvádět zprávy na nově :D ()

drankeryth

Obstojny sci-fi akcny film, v ktorom si zahrali aj herci znamejsich mien. Uvod filmu sa zameral na exploziu jednej hlavy bezdomovca. Pricinou bol voperovany cip do jeho hlavy, ktory mu ho tam dala firma Hope Industries. Tento film sa aj zameriava o tejto podlej firme, ktora manipuluje s ludmi. Film ma dejom a jeho plynutim az do finale uputal a vobec ma nenudil. Akcnych scen vo filme zas tak moc neni, ale to vobec nevadi. Dolezity je scenar filmu a jeho spracovanie do funkcneho finale, ktore vas donuti sledovat film az do konca. Nejake sci-fi prvky sa aj objavili, ale to len nepatrne mnozstvo. Film sa pohybuje medzi ackovou a beckovou kvalitou, takze to neni ani prilis dobre ani prilis zle. Taky mierny nadpriemer, ktory az zas tak moc nevycnieva a preto je to len dobre na jedno skuknutie. Najviac vo filme mi isiel na nervy herec Val Kilmer, ktory moc nepatri medzi mojich oblubenych hercov a jeho ksicht a herecke vykony ma moc nikdy nepresvedcili o jeho kvalitach. Ostatni herci to zahrali obstojne, aj ti dvaja farebni punkeri, ci co to boli za individua:)))) Koniec filmu asi mal naznacit, ze mozno v najblizsej buducnosti by chceli tvorcovia tohoto filmu mozno aj urobit nejake dalsie pokracovanie v likvidovani zakernej firmy Hope Industries. ()

Han22

Menší parádička, od které jsem vůbec nic nečekal a dočkal se vrcholného béčkového zážitku. Obyčejný chlápek Luke přijde při nehodě o ženu a s těžkým zraněním mozku dostává do hlavy při operaci i mikročip, který neumí nic menšího, než vysílat reklamy až do zblbnutí, než si daný produkt koupíte nebo ukradnete. Při takové představě mě naskočila málem kopřivka - zkuste si předstvit že Vám přímo do hlavy promítají reklamy na nejnovější prací prášek, vložky nebo pojistku brrrr....Naštěstí ho brzo kontaktují členové odboje, kteří mu v boji s mocnou korporací pomůžou ne zrovna slabými triky (různé šipky, nápovědy, pohledy z kamer a podobně). Na podobných vychytávkách, zajímavých postavičkách, solidním tempu stojí celý film, který nabízí solidní mix inteligentního sci-fi a akční podívané. Díky tomu odpouštím i takové klišé jako nekonečně nábojů, nebo že hrdina je obyčejný chlapík, který má čistě náhodou minulost div ne Johna Ramba. ()

• Natáčení probíhalo v Kanadě ve městě Langley a jeho okolí. (Terva)
  • Na konci filmu s v malé cameo roli objevuje Lance Henriksena. (Terva)
  • Objevila se kritika, že na obrázku k DVD je Val Kilmer hubený a krátkovlasý, zatímco ve filmu takto nevypadá. (Terva)