Magna Aura

• Německo Magna Aura - Die versunkene Stadt (více)
všechny plakáty
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Německo / Bulharsko / Polsko, 2009, 5 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Epizody(13)

Dobrodružný seriál pre deti. 13-ročný Christian trávi prázdniny u svojho starého otca pri mori. Obaja snívajú o objavení mesta Magna Aura, ktoré zmizlo pred 1 tisíc rokmi. Ku Christianovi sa pridá aj jeho spolužiak Mark s jeho mladším bratom Nickom a krásna Joana. Všetkých štyroch počas búrky prenesie modré svetlo do minulosti, do čias strateného mesta Magna Aura. Tu začína ich dobrodružstvo a pátranie po ceste späť do súčasnosti. (oficiální text distributora)

Incantator

Od nemeckej televíznej produkcie pre mladých sa veľa očakávať nedá, ale Magna Aura dokáže v tomto smere príjemne prekvapiť, a to z viacerých dôvodov. Príbeh nie je postavený na hlavu, či písaný hodinu pred začiatkom nakrúcania. Má isté posolstvo, prízvukuje dôležitosť skromnosti, múdrosti a pracovitosti prostredníctvom príbehu mýtickej "nemeckej Atlantídy". V prospech seriálu hovorí i fakt, že sa exteriéry nakrúcali v Bulharsku a i mnohé hlavné postavy hrajú bulharskí herci, ktorý si na svojej úlohe pod dozorom nemeckých režisérov a scenáristov dali záležať. I keď stavby, zbrane či nástroje používané v Magne Aure si nikto nepomýli so skutočnými starožitnosťami, prírodné zábery sú (i) vďaka bulharskej krajine pôsobivé. Takisto i väčšina (tak okolo polovice) aktérov je znesiteľná, niektorí dokonca sympatickí. Vcelku je stratené mesto určite zmysluplnejším projektom ako beznádejné pokusy o mládežnícky seriál, napr. "Türkisch für Anfänger" (u nás vysielané ako Pestrá rodinka). (17.12.2010) ()