Odkrytý Řím

• Velká Británie Rome Unwrapped
všechny plakáty
Velká Británie, 2010, 55 min

Dejiny Ríma očami vedcov 21. storočia a ich najmodernejšej techniky. Rímska ríša nie je v tomto seriáli prezentovaná iba vládnucou elitou, najnovšie výskumy a objavy priniesli množstvo nových poznatkov zo života jeho tvorcov, t.j. inžinierov, vojakov či prostých remeselníkov a rolníkov. To všetko priviedlo vedcov k novému pohľadu na túto niekdajšiu svetovú veľmoc a práve tento pohľad je predmetom 8-dielneho dokumentárneho seriálu. (beso74)

farmnf

O tomto dokumentu platí totéž co jsem napsal o 300 sparťanech a napíši o bitvách antiky. Divák se musí stát velkokapacitním filtrem. V dokumentu je asi 20% zajímavých a cenných informací a 80% sraček. Teatrální komentář, neustálé opakování jedné a téže věty, animace tak pouze pro děti a kompars, který v jednom dokumentu hraje císaře a v druhém ho uvidíte jako otroka. Scény z jednoho dílu v Pompejích se opakují v jiném dílu z Říma. Je to z působeno asi tím, že většina západní populace jsou blbci, kteří se kromě bazénů a aut nedokáží ničím zaujmout. Běžného inteligentního konzumenta opravdu se historií zabývajícího to pouze nasere. Tedy nechci akčák, chci fundovaný dokument. ()