National Geographic: CIA Secret Experiments

(TV film)
všechny plakáty

Prebieha studená vojna a Spojené štáty vedú boj proti šíreniu myšlienok komunizmu. CIA začína tajný výskumný program použitia rôznych chemických a biologických látok. No popri rôznych zastieracích manévroch sa pokúša aj o výskum zvládnutia umenia ovládania mysle. Rôzni vysokopostavení psychiatri na základe tajnej zmluvy spolupracujú s agentúrou. Pacienti, väzni či príslušníci z radov verejnosti sú vystavení sérii experimentov, ktoré sa nie vždy končia dobre. Dokument poodhaľuje oponu aj nad faktom, že často nedopadnú dobre ani ľudia, ktorí o týchto pokusoch čosi vedeli. (Marek1991)

Marek1991

Ono sa toho dialo podstatne viac, takže odbiť takú širokú tému tak jednoduchým, no síce kritickým dokumentom, je priam trestuhodné, takže s tým nie som spokojný. Zaujímavý však bol a informácie priniesol ohľadom tých pár prípadov celkom dobré, no na túto tému by to podľa mňa chcelo skôr seriál. Aj keď, možno by to tu chcelo aj niektoré informácie viac konfrontovať, či doplniť. ()

Tipko

Je otázne, či aj súčasný corona vírus s tzv. vakcínami nie sú vytvorené elitami a ich tajnými službami ako experimentálne biologické zbrane s cieľom kontroly svetovej populácie. ()