Changing Minds, Changing Times

všechny plakáty

Dokument objasňuje dôvody formy aktivizmu organizácie PETA. Ukazuje, ako sa mysle ľudí za posledné desaťročia menili vďaka informovaniu o krutostiach páchaných na zvieratách, no stále je tu mnoho problémov, ktoré treba riešiť. Vďaka Ingrid Newkirk a organizácii PETA majú svojich hovorcov a obhajcov aj zvieratá. Dokument približuje úspechy tejto organizácie, ich kampane proti využívaniu zvierat v mäsovom, pokusnom, kožušinovom priemysle, či pre zábavu. (whack)

Khalesi

Obdivujem všetky organizácie typu PETA a aktivistov ako Ingrid Newkirk, Michal Kolesár a podobne. Viem, že ich činnosť je nesebecká, veľmi humánna a zaslúži si náš obdiv a rešpekt. Svet potrebuje vedieť o brutálnych zločinoch, ktoré sa dejú za zatvorenými dverami laboratórií a bitúnkov. Považujem za veľmi dôležité informovať verejnosť, jediné čoho sa však obávam je, že si časom ľudia na tieto zábery zvyknú a už sa im nebudú zdať také desivé, ako keď ich videli prvý krát. Takto sme si zvykli na násilie a zabíjanie vo filmoch, na pornografiu a hromadu ďalších kontroverzných vecí, ktoré by pre nás nemali byť každodennými a prirodzenými. Dúfam preto, že keď sa dívame na tieto dokumenty, plne si uvedomujeme ten rozdiel medzi reálnym utrpením a fiktívnym, na ktoré sme si už privykli. Pozitívne na tom je, že toto skutočné utrpenie nevinných a bezbranných bytostí máme tú moc zastaviť! Nevezmime si z tohoto a jemu podobných dokumentov len informácie a ponaučenie, ale nechajme sa nimi inšpirovať k zmene životného štýlu. Nepodporujme týranie a zabíjanie zvierat, zvoľme cestu súcitu. ()