Baroko!

• Velká Británie Baroque! From St Peter's to St Paul's
Velká Británie, 2009, 3x60 min

Kritik umění Waldemar Januszczak nás vezme na cestu za nejlepšími barokními počiny a seznámí nás s nejzajímavějšími příběhy, které je obestírají. Své putování zahájí v Itálii a posléze zamíří i do jiných částí Evropy a za její hranice, kam se tento směr rozšířil. (oficiální text distributora)

plechulka

Dokumenty BBC jsou prostě kategorií samy pro sebe a je-li průvodce pan Januzczak, rozhodně se nenudíte. Škoda jen, že nestihnul odbočku do našich krajin - minimálně kostel sv. Mikuláše v Praze a třeba pár Škrétových obrazů by se k tematu "hodilo"... A ač se budu opakovat - tohle bych si přála vidět ve škole namísto (většinou) suchopárných výkladů paňučitelek! ()

honajz

Nelíbí se mi to tolik jako Impresionisté, také mi někdy přijde, že se skáče z místa na místo moc rychle, a některé zajímavosti jsou podány poněkud chaoticky a povrchně. Ale možná za to může i má jistá nechuť k barokní opulentnosti a přeplácanosti. ()

Teachman

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin dějepisu. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o baroku. ()