Reklama

Reklama

Návštěva z vesmíru

  • USA It Came from Outer Space (více)
Trailer

Obsahy(1)

Hrdina tohoto filmu je amatérský astronom z malého městečka, snažící se přesvědčit místní vedení, že viděl přistání kosmické lodi, a že to opravdu nebyl meteorit, co spadl. S nepokojem také pozoruje zpočátku nenápadné změny v chování lidí. Někteří lidé bez mrkání hledí přímo do slunce, jiní nereagují na změnu teploty. Mimozemšťané jsou neviditelní a jsou schopni nahradit pozemšťany dvojníky, kteří se chovají skoro stejně jako lidé, jen s malými rozdíly. (Benjamin-L)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

Epistemolog 

všechny recenze uživatele

V mnoha ohledech inspirativní sci-fi snímek poprvé zpracovává scénář Raye Bradburyho (ač přispěl jen myšlenkami) a je také režisérským debutem mistra trikového sci-fi Jacka Arnolda, jehož počin byl v době studené války osočen za levicový, nedodržuje totiž obvyklé paranoidní šablony. Přítomnost vesmířanů vnímáme a děsí nás skrze zvláštní hudební motiv, vněmž zaznívá elektronický nástroj theremin, už v té době spojován s žánrem sci-fi. Emzáci na sebe berou podobu lidí, neviditelnosti, ale i překvapivých záběrů z úhlu pohledu jednookých bytostí. Pacifistické vyznění filmu je jen omezené, mimozemšťané jsou opět děsivými predátory, kteří vědí co jsou lidské bytosti zač, přesto nemají zálusk na naší planetu, chtějí si jen opravit loď.. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Obávám se, že z toho šlo vytřískat daleko víc. Trochu propracovanější postavy, trochu hutnější atmosféra, trochu více nejistoty, a celé to závěrečné poselství by vyznělo daleko líp. Třeba jako v tom našem Akce Bororo, tam ta atmosféra je velmi dovedně natočená a také postavám jejich role věřím. Tady běhá Barbara Rush věčně zčerstva nalíčená a namalovaná, na zahradu si bere šifón a šatičky jak do divadla, po poušti běhá v botách s podpatkem - tak to pardon, tomu se moc věřit nedá, že jde o holku z maloměsta, že? Sice to má 80 minut, ale třeba 40 minut se furt jen jezdí tam a sem a nikdo hrdinovi nevěří a nic se neděje. ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

V 50 letech vznikalo plno sci-fi a hororů. Některé se staly megaúspěšné. A na některé se lehce zapomělo, tak jako ICFOS. Tenhle film má sice slabej scénář a je docela úsměvnej. Ale zachraňujít to poměrně vydařené efekty. Naopak co film trochu sráží je přece jenom málo scén s emzákama. Ale Arnold si jako vždy skvěle poradil. Filmu dávám o něco víc protože nedávno jsem viděl o něco horší scíko This island earth, který mě neuvěřitelně zklamalo takže jsem od tohohle taky moc nečekal. ()

Kryton 

všechny recenze uživatele

Hodně zajímavé 50tkové scifi. Mimozemšťané nechtějí zabíjet ani ovládnout Zemi. Ztroskotali a pouze chtějí opravit loď a odletět pryč. Myšlenky a celé vyznění filmu je na svojí dobu dost nezvyklé. Vedle všech těch marťanů ničící světy, tak je lidstvo ten ničivý element. Slušné triky a působivá kamera z pohledu mimozemšťanu také stojí za vidění. Hodnocení OST: Mancini vykouzlil podmanivou hudbu, která se pro 50tkové scifi dost vymyká 7/10 ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Začína sa to skvelo. V prvých sekundách už vidíme vesmírnu loď, v šiestej minúte sa nám v plnej kráse objaví emzák. Lenže potom sa niečo stane. Film upadne do bľabotania, mimozemšťania zmiznú alebo nadobudnú body-snatcher podobu a výsledok je rutina s mizerným dejom. V týchto okamihoch potešia len občasné patetické hlášky (skvelá bodka za filmom), ešte patetickejšie herecké výkony a skvelá béčková hudba. Inak je to veľká škoda. No už za dva roky si Universal napravil povesť s brilantným This Island Earth! ()

Galerie (73)

Zajímavosti (6)

  • Efektu mimozemského pohledu bylo dosaženo nafouknutím speciálně vytvořené bubliny kolem čočky kamery. (Marek06)
  • Maskérské oddělení společnosti Universal-International předložilo vedení studia dva návrhy mimozemšťanů. Návrh, který byl zamítnut, byl později použit ve filmu Ostrov zvaný Země (1955). (Marek06)

Reklama

Reklama