Cíl: Bin Ládin

(TV film)
  • Velká Británie Targeting Bin Laden

Budeme svědky strhující dramatické rekonstrukce, jež mapuje pátrání, sledování i samotný vojenský zásah, při kterém byl zastřelen nejhledanější muž planety. Téměř deset let od útoků z 11. září trvalo, než byl dopaden Usáma bin Ládin. Vůdce Al-Káidy plánoval ještě nedlouho před svou smrtí další a další teroristické akce po celém světě. V čele jeho seznamu byl prezident Barack Obama. Spojené státy americké vyhlásily jak za dob Divokého západu, že teroristu chtějí dostat živého či mrtvého.
Do akce se v noci z neděle na pondělí 2. května 2011 vydala jedna z nejutajovanějších jednotek amerického námořnictva, tým SEALs číslo 6. Muži, vycvičeni k provádění riskantních operací, obsadili v pákistánském městě Abbottábád vilu na střeženém pozemku, kterou obýval bin Ládin s rodinou. Při přestřelce teroristu usmrtili. (oficiální text distributora)

Benzinka

Dokument udělaný tak, aby Obama vypadal, že spasil svět. Zdánlivě "obyčejné" věci, které by měly být samozřejmostí u takové akce a tak špičkových jednotek jsou zde popsány jako něco nadpozemského. Na druhou stranu i spousta zajímavých věcí. Nedoporučuju konspiračním teoretikům :), avšak všem ostatním, které tato údálost zajímá ano. 70%. ()

klerik

Typický "americký" dokument. Patetický prístup a snaha o emócie otravná, hlavne keď všetci vidia, že nešlo o žiadnu profi akciu, ale o dosť veľké šťastie. Briti však vedia budovať napätie v tom správnom americkom duchu, čiže ako akčná zábava film funguje. Lenže komentáre ľudí, ktorí pri udalostiach neboli (historik) a tárajú o pocitoch priamych aktérov, boli trápne... Ako svižný polohraný dokument, fajn, ako seriózny film, slabé... ()

marek29

Jako jo no, je to jistý propagační materiál proč sme nalítli po 9/11 do Iráku. Chybí mi třeba na ČT2 dokumenty o záhadách zda nepadly věže WTC řízenou demolicí. A nepochopil jsem proč Usámu nestřelily jen do ruky a nezabili nějak teatrálněji. Kulkou do hlavy je to hned po srandě a identifikace taky pak není nejsnazší. Vždyť to on může za všechny ty mrtvé z r. 2001 ne? ;-p ()

Silblade

I kdyby nebyla všechno pravda, dokument byl daleko napínavější než leckterej akčňák. Působilo to autenticky. Člověk až si říká, jak to ve zprávách zní všechno hladce, pohodička a přitom za mnohými velkými činy stojí velkej kus štěstí. Výcvik speciálních jednotek mi trochu zaváněl Expendables, až jsem se musel pousmát.:D Ale jinak mě už dlouho žádnej dokument nedokázal tak pevně přibít k televizi jako tenhle. ()

Caesius S.

Moc se divím tomu, že po zákeřném útoků Američanů nepřišla žádná výrazná negativní odezva mezinárodního společenství. Takto vysoko postavený terorista by měl být zajat a postaven před soud, už jen kvůli získání informací a kontaktů. Mám silné podezření, že americká administrativa nestála o to, aby se někdo dozvěděl pravdu o 11. září a pozdějších událostech. ()